WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Про вдосконалення організації медичної допомоги хворих на ВІЛ інфекцію (СНІД) та попередження професійного зараження медичних працівників на ВІЛ інфек - Реферат

Про вдосконалення організації медичної допомоги хворих на ВІЛ інфекцію (СНІД) та попередження професійного зараження медичних працівників на ВІЛ інфек - Реферат

бланків направлень або іншої документації в контейнер чи бікс.
3. Профілактика при пораненнях, контактах з кров'ю, біологічними рідинами та біоматеріалами ВІЛ-інфікованого чи хворого на СНІД пацієнта. Будь-яке ушкодження шкіри, слизових оболонок, медперсоналу забруднення їх біоматеріалом пацієнта під час подання мед. допомоги кваліфікується як можливий контакт з матеріалом, який містить ВІЛ.
3.1. Якщо контакт з кров'ю, біологічними рідинами чи біоматеріалом супроводжується поруш. цілісності шкіри (уколом, порізом) то потерпілий повинен:
- зняти рукавички роб. поверхнею усередину;
- видавити кров із рани;
- ушкоджене місце обробити 70-% р-ном етилового спирту, 5 % йоду при порізах, 3 % перекись водню;
- ретельно вимити руки з милом під протічною водою, а потім протерти їх 70 % р-ном етилового спирту;
- на рану наклеїти пластир, надіти напальчник;
- при потребі продовжувати роботу, одіти нові гумові рукавички;
- терміново повідомити керівництву лікувально-профілактичного закладу про аварію для її реєстрації та проведення експертної профілактики ВІЛ-інфекції.
3.2. У разі забруднення кров'ю біологічними рідинами, біоматеріалами без ушкодження шкіри:
- обробити місце забруднення одним із дезінфектантів (70 % розчином етилового спирту, 3 % розчином перекисню кодню, 3 % розчином хлораміну);
- промити водою з милом і вдруге обробити спиртом.
3.3. У разі потраплення крові, біологічних рідин, біоматеріалу на слизові оболонки:
- ротові порожнини прополоскати 70 % розчином етилового спирту;
- порожнини носа закапати 30 % розчином альбуциду;
- очі промити водою (чистими руками), закапати 30 % розчином альбуциду. Для обробки носа і очей можна використовувати 0,05 % розчин марганцевого калію.
3.4. Для зниження вірогідності професійного зараження ВІЛ-інфекцією:
- при підготовці до проведення маніпуляцій ВІЛ-інфікованому медичний персонал повинен переконатися в цілісності складу аптечки;
- здійснювати маніпуляцій в присутності іншого спеціаліста, який може в разі розриву гумової рукавички чи порізу продовжити виконання медичної маніпуляції;
- не терти руками слизові оболонки у разі попадання крові. Біологічних рідин, біоматеріалу халат і одяг;
- одяг взяти і замочити в одному з дезрозчинів;
- шкіру рук та інших ділянок тіла при їх забрудненні через одяг протерти 70 % розчином етилового спирту, а потім промити водою з милом і повторно протерти спиртом;
- забруднене взуття одноразово протерти ганчіркою, змоченою у розчині одного з дезінфекційних засобів;
4. Реєстрація аварій нагляд за потерпілими та заходи до попередження професійного зараження.
4.1. В усіх лікувально-профілактичних заходах ведеться форма 108-0. Журнал реєстрації аварій при наданні медичної допомоги ВІЛ-інфікованої та роботі з ВІЛ-інфікованими матеріалами. Заповнення вищезгаданої форми облікової звітності.
Аварією слід вважати уколи, порізи, забруднення слизових та шкірних покривів кров'ю та іншими біологічними рідинами. Реєстрації аварій проводяться у встановленому порядку, за добровільною згодою потерпілого. Облікова форма заповнюється розбірливо завідуючими відділення, або лаборат. Відповідальність за її ведення покладається особисто на гол. лікаря лікарсько-профілактичного закладу.
1. Порядковий номер.
2. Дата, час аварії заповнити словами, вказати години і хвилини.
3. Характер аварії (ушкодження, укол, поріз, попадання біоматерілу на шкіру, слизові оболонки, одяг і інші).
4. Робота яка використана під час аварії.
5. Прізвище, ім'я, по батькові потерпілого заповнена на підставі паспортних даних.
6. Джерело зараження, вид матеріалу що інфікує (кров і її продукти, амнеотична рідина та інші біологічні рідини).
7. Особистий код, чи прізвище, ім'я, по батькові особи (за її згоди) який належав цей біологічний матеріал.
4.2. Після проведення у установленому порядку реєстрації аварії потерпілому пропонують за його згодою пройти обстеження на наявність антитіл до ВІЛу. Уперше кров для тестування за кордон 115 (мед. контакт) відбирається безпосередньо після аварії, але не пізніше 5 днів після неї. Позитивний результат свідчить про те, що працівник був інфікований раніше і аварія не є причиною зараження. Якщо результат негативний, то наступне тестування має проводитися ч/з 3-6 днів і далі ч/з рік.
4.3. Якщо аварія мала місце під час роботи з біоматеріалом, про який заздалегідь було відомо, що він інфікований ВІЛ, то потерпілому співробітнику на період погляду за ним забороняється здавати донорську кров (тканини органів) і проводити екстерно профілактична, тобто приймати антиретровірусних лікарських засобів за згодою потерпілого. Це бажано зробити якнайшвидше, але не пізніше 24-36 год. після факту пошкодження.
4.4. Результат обстеження медпрацівників є конфіденційним.
Склад аптечки.
Для надання термінової медичної допомоги медичними працівниками та технічнолму персоналу лікувально-профілактичних закладів
Аптечка укомплектовується кожний підрозділ лікувально-профілактичного закладу.
Склад аптечки:
Напальники із розрахунком 102 на кожного працівника;
Лейкопластир і котушка;
Ножниці - 1 штука;
Перманганат калій - 3-5 шт.;
Ємність для розведення перманганату калію з маркіруванням на 1 літр;
Спирт етиловий 70 % - 50 мг.;
Тюбик-капельниця з 50 % розчином альбуциду 1-2 шт.;
5 % р-н йоду;
3 % р-н перекисню водню;
рукавички гумові - 3 пари;
наважки дез. засобів;
хлорамін 30,0;
хлорцин 30,0 по 3 шт. кожної (зберігати окремо);
ємність для розведення деззасобів - 1 шт.
СНІД - ворог здоров'я нації номер один. Результат буде незначним. Поки люди не перестануть легковажно ставитись до статевих зв'язків і поки не буде нанесено удару по наркоманії і проституції. Лише це змогло б загальмувати розповсюдження СНІДу . Так найкращий спосіб запобігти хворобі - це мати одного сексуального партнера. Тому треба мати на увазі, що вступаючи у статевий зв'язок. Ви вступаєте у контакт не тільки з конкретним партнером, а й з усіма його партнерами за минулим десятиріччям.
Свободу сексуальних відносин більша частина молоді вважає звичайною, а часту зміну партнерів - неминучим атрибутом такої свободи, стверджуючи, що це особиста справа кожного.
Найвище щастя, що дається людині природою - життя, а в ньому найпрекрасніше - молодість, здоров'я і кохання. І як же буває гірко, коли у розквіті літ від прикрої випадковості перекреслюються надії на щастя і саме життя.
Людина живе надією. І перемогти нову хворобу "чуму ХХ століття" треба і можливо. А залежить це від самих людей.

 
 

Цікаве

Загрузка...