WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Практична стоматологія - Реферат

Практична стоматологія - Реферат

утворюються знову. В порожнині рота плівки розміщуються також на яснах та язиці. Підщелепні лімфовузли збільшені, болючі.
Місцеве лікування - полоскання рота 2% розчином борної кислоти, антибіотиками у поєднанні з ферментами, штучним лізоцимом, окисниками, 1% розчином галаскорбіну, соком каланхое. Перелічені лікарські засоби застосовують залежно від стадії захворювання (гідратація чи дегідратація). Для профілактики дифтерії важливе значення має щеплення анатоксином.
СИФІЛІС
Сифіліс - хронічне інфекційне захворювання, збудником якого є бліда спірохета. Уражає шкіру, СО, внутрішні органи, нервову систему. Розрізняють набутий і природжений сифіліс. Як інфекційне захворювання набутий сифіліс має інкубаційний, первинний, вторинний і третиннийперіоди, а природжений - ранній і пізній.
СОПР і червона кайма губ уражається в усіх стадіях захворювання, крім інкубаційного періоду. Інкубаційний період сифілісу становить пересічно 3-4 тижні і не має клінічних ознак.
Первинний період сифілісу починається з виникнення на місці вторгнення блідої трепонеми твердого шанкеру або первинної сифіломи. Здебільшого вона локалізується на губах, яснах, язиці, мигдаликах.
Вторинний період сифілісу проявляється на СОПР у вигляді розеол і Папул. Розеользний (плямистий) висип в основному виникає симетрично на піднебінних дужках, м'якому піднебінні, мигдаликах. Папульозний висип в основному локалізується на мигдаликах, піднебінних дужках, м'якому піднебінні, де папули зливаються в суцільні осередки ураження (папульозна ангіна), а також на язиці, СО щік, особливо по лінії змикання зубів, та яснах.
Третинний період сифілісу починається через 4-6 років після початку захворювання і може тривати десятки років. Гумозний сифіліс може локалізуватися у будь-якій ділянці СОПР, але частіше на м'якому і твердому піднебінні, язиці, Горбкуватий сифіліс локалізується переважно на губах, альвеолярних відростках, піднебінні.
Лікування хворих на сифіліс проводять у шкірно-венерологічних стаціонарах і диспансерах. Для місцевого лікування сифілітичних уражень у порожнині рота застосовують суспензію бійохінолу, бісмоверолу, розчин міарсенолу, та інші.
ПЕРЕДРАКОВІ І РАКОВІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Виявлення і ліквідація передракових станів - важливе завдання кожного лікаря. Передракові стани являються важливою ланкою в розвитку злоякісної пухлини.
Передракові стани являють собою патологічний процес, що розвивається в організмі під впливом різного роду хворобливих початків, що діють на органи і тканини через рецепторні і рефлекторні механізми. Тільки при певних умовах, при постійній і тривалій дії шкідливих агентів ці зміни набувають стійкий характер і супроводжуються порушенням біохімічних процесів, будовою тканин і клітин, зміною типу їх обміну, характерного для росту ракових пухлин. Звідси ясно, наскільки необхідно з допомогою лікувальних міроприємств розрушити рефлекторну дугу встановлених патологічних співвідношень в організмі. Цього можна досягнути тільки при усуненні шкідливих факторів середовища, з однієї сторони, і при відновленні нормальної функції клітин кори головного мозку - з другої. Слід також враховувати, що передракові стани самі по собі являються джерелом імпульсів, що підтримують кортикальну недостатність. Звідси випливає необхідність і місцевого лікування передракових процесів.
Наукова концепція, яка стверджує, що злоякісні пухлини розвиваються на ґрунті передракових станів, характерних для певних форм захворювань, дозволяє правильно організувати профілактику раку. Здійснюється це шляхом виявлення і лікування передуючих захворювань, усунення різних подразників, оздоровлення праці і побуту, правильного фізичного виховання.
Згідно наказу №192 - всі передракові захворювання реєструються у журналі диспансерних хворих і на них заводиться контрольна карта диспансерного нагляду.
При виявленні хворого з підозрою на злоякісну пухлину пишеться екстрене повідомлення і направляється хворого до лікаря-онколога.
Розвитку раку сприяють насамперед травми, особливо хронічні. Нерідко раку передують хронічні запальні захворювання, які супроводжуються ерозіями і виразками, проліферативні процеси, доброякісні пухлини.
Залежно від частоти переходу в рак розрізняють облігатні і факультативні передпухлинні процеси. Облігатні передраки без лікування обов'язково через різні проміжки часу призводять до розвитку раку. Факультативні передраки - це такі процеси, які не завжди спричиняють рак.
Боротьба з передраковими захворюваннями являється найбільш ефективним міроприємством в протираковій боротьбі.
УСКЛАДНЕННЯ
1. Ускладнення при лікуванні карієсу зубів:
- помилка в діагнозі, коли після накладання постійної пломби виникають болі без дії зовнішніх подразників;
- вскриття порожнини зуба;
- нависаючий край пломби;
- відсутність контактного пункту і утворення щілиноподібного проміжку між зубами;
- некроз пульпи зуба;
- випадіння пломби в ранні строки після її накладання;
- підвищення прикусу;
- зміна кольору зуба пломби і невідповідність пломби по кольору емалі.
2. Ускладнення при лікуванні пульпіту:
- посилення болей після накладання лікувальної пасти, тимчасової або постійної пломби;
- кровотеча;
- алергічна реакція;
- залишковий пульпіт.
3. Ускладнення при лікуванні періодонтиту:
- відлом ендодонтичного інструментарію в кореневому каналі;
- перфорація стінки каналу кореня зуба;
- недопломбування кореневих каналів;
- виведення пломбу вального матеріалу за верхівку зуба.
4. Після ін'єкційні ускладнення:
- загальні ускладнення, що виникають під час або відразу ж після ін'єкції анестезуючого розчину;
- загальні ускладнення, що виявляються через деякий час після ін'єкції;
- місцеві ускладнення, які проявляються під час або відразу ж після ін'єкції;
- місцеві ускладнення, які розвиваються через деякий час після анестезії.
В зв'язку з випадками анафілактичного шоку від лі кокаїну видано наказ зобов'язати в обов'язковому порядку всіх лікарів, які працюють з лікарськими середниками для місцевого знеболення проведення проб перед їх застосуванням для визначення чутливості до цих препаратів.
?
Використана мною література:
1. Е.И.Боровский, В.Н.Копейкин, А.А.Колесов, А.Г.Шаргородський. "Стоматология".
2. Ю.И.Бернадський "Основы хирургической стоматологии".
3. Н.Ф.Данилевский, Е.А.Магид, Н.А.Мухин, В.Ю.Миликевич. "Заболевания пародонта".
4. М.Ф.Данилевский, О.Ф.Несин, Ж.І.Рахній. "Захворювання слизової оболонки порожнини рота".
5. Ю.К.Скрипник. "Кожные и венерические болезни".
6. Е.В.Боровский. "Стоматология".
7. В.С.Іванюк, Г.Д.Овруцький. "Практична ендодонтія".
8. Журнал "Дент-Арт".
9. Журнал "Новые

 
 

Цікаве

Загрузка...