WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Практична стоматологія - Реферат

Практична стоматологія - Реферат

процедур.
КАРІЄС
КАРІЄС - патологічний процес, який характеризується локалізованою де мінералізацією твердих тканин з утвореннями дефекту. В своїй практичній діяльності користувавсякласифікацією карієсу Київської школи. Топографічна: початковий, поверхневий, середній, глибокий. Клінічна: процвітаючий, гострий, хронічний. Діагноз карієсу ставив на основі даних анамнезу, огляду, з допомогою стоматологічного дзеркала, зондування, даних температурної і перкуторної реакції. В деяких випадках додатково можна використовувати електроодонтодіагностику і рентгенографію.
Лікування карієсу без пломбування проводиться тільки в стадії крейдоподібної плями, так як спостерігається порушення міжкристалічних зв'язків. Також береться до уваги той факт, що для емалі екзогенний шлях постування ряду речовини неорганічної природи являється основним, а ендогенний шлях таких же речовин із пульпи має другорядне значення. Береться до уваги і можливість ре мінералізації емалі і дентину. Застосовується фтор лак, призначається електрофорез 2,5% р-ну гліцерофосфату кальцію 10 сеансів, потім 1% р-н фтористого натрію 10 сеансів.
Лікування карієсу пломбуванням являється основним методом при лікуванні поверхневого, середнього і глибокого карієсу.
При поверхневому, середньому і хронічному глибокому карієсі накладається пломба за один сеанс. При глибокому карієсі на дно каріозної порожнини застосовується лікувальна стимулююча паста: цинкевгенолова, кальмецинова, що мають протизапальну дію, нейтралізують ацидоз пораженої пульпи, стимулюють пластичну функцію, посилюють геренерацію одонтобластів, стимулюють утворення вторинного дентину і прискорюють мінералізацію.
При лікуванні гострого глибокого карієсу і наявності клінічних ознак при початковому гострому запаленні в пульпі застосовуються біологічні пасти: на основі антибіотиків метацилову пасту, біологічну пасту з мікроелементами; паста залишається під тимчасовою пломбою на 10 днів. При відсутності болей в зубі, видаляється біологічна паста, покривається порожнина зуба тонким шаром водного дентину, накладається прокладка з фосфат-цементу і постійна пломба. Добре зарекомендували себе такі пасти, як "Кальцисил" або аналог "Dycal".
Оперативна обробка каріозної порожнини складається з етапів: розкриття, розширення, некротомія, формування порожнини, обробка країв.
Патогенетична терапія початкових форм карієсу суто консервативна - ремінералізуюча терапія. Показанням до неї є діаметр плями 3 мм, плями при множинному карієсі, гіпоплазії емалі. Використовую методику Боровського-Леуса, уточнену Т.Виноградовою:
- очистити зуби від нальоту;
- 1-етап - аплікація кальцієвмісних розчинів: 2,5 розчин гліцерофосфату кальцію, або 10% розчину хлористого кальцію, або 10% розчину глюконату кальцію на 15-20 хвилин на салфетці чи тампоні;
- ІІ етап - накласти на 2 хвилини 2-4% розчин фториду натрію на поверхню плями.
Кількість процедур - 20-25.
Зараз існують суперметоди діагностики карієсу в стадії плями - це застосування карієс детекторів, зокрема фірма (Uосо) випускає карієс-маркер, .
Якщо це не гострий карієс і немає фонових захворювань - успіх забезпечений, навіть якщо плями не зникли, а хоча б ущільнились.
Місцеве введення препаратів поєдную з рекомендаціями індивідуальної гігієни порожнини рота, раціональним харчуванням, прийнятим всередину одного із середників: гліцерофосфату кальцію, лактату кальцію, глюконату кальцію (0,5 х 3р. в день, протягом місяця), вітамінів групи Д, А, С, полівітамінів.
ПУЛЬПІТ
При постановці діагнозу пульпітів користувався класифікацією Київської школи:
- гостре запалення пульпи: гіперемія пульпи, частковий серозний пульпіт, загальний серозний пульпіт, гнійний пульпіт, травматичний пульпіт;
- хронічне запалення пульпи: простий, гіпертрофічний, гангренозний, конкрементозний пульпіти;
- пульпіт, ускладнений періодонтитом;
- загострення хронічного пульпіту.
При лікуванні пульпітів дотримуюсь таких правил: звільнити хворого від болю, ліквідувати інфекційно-запальний процес в пульпі, відновити форму і функцію хворого зуба, попередити поширення процесу на періодонт.
При виборі методу лікування пульпітів враховувався зуб, особливості перебігу пульпіту індивідуально у кожного пацієнт. Використовував в основному такі методи: вітальна і девітальна ампутація та екстирпація пульпи.
Лікування під анестезією являється одним із найбільш ефективних методів, так як він дає можливість лікування пацієнтів водне відвідування і скорочує число відвідувань та ускладнень зі сторони тканин періодонту.
Всі процедури проводила в умовах асептики. Після розкриття пульпової камери і ампутації пульпи, проводилась екстирпація пульпоекстракторами різних розмірів в залежності від прохідності кореневих каналів. Кровотечу з пульпи (культі) зупиняю шляхом введення в кореневий канал на турунді 3% розчину перекису водню, капрофер. Після ендодонтичної обробки пломбував кореневі канали. Непрохідні або погано прохідні канали імпрегенував резорцин-формаліновою рідиною. Лікування завершувалось накладанням постійної пломби.
Нова Міжнародна класифікація хворіб МКХ-Х - 1998 розрізняє такі форми пульпітів та періодонтитів:
К.04 - Хвороби пульпи та періапікальних тканин
К.04.0 - Пульпіт
- пульпарний
1.Абсцес
2.Поліп
Пульпіт
1.Гострий
2.Хронічний (гіперпластичний, виразковий)
3.Гнійний
К.04.1 - Некроз пульпи
Гангрена пульпи
К.04.2 - Переродження пульпи
Дентиклі
Пульпарні: 1. Кальциноз; 2. Камені
К.04.3 - Аномальне утворення твердих тканин у пульпі
Вторинний або іррегулярний дентин
К.04.4 - Гострий апікальний піреодонтит БВД (без дальших
вказівок)
К.04.5 - Хронічний апікальний періодонтит
Апікальна чи пері апікальна гранульома
Апікальний періодонтит БДВ
К.04.6 - Періапікальний абсцес з порожниною
Абсцес з порожниною
Дентальний
Дентоальвеолярний
К.04.7 - Періапікальний абсцес без порожнини
Абсцес БДВ
Дентальний
Дентоальвеолярний
Періапікальний
К.04.8 - Коренева киста
Киста: а б в
а - апікальна (періодонтальна)
б - періапікальна
в - залишкова коренева
К.04.9 - інші та не уточнені хвороби пульпи та періапікальних тканин.
Існують два принципово різних методи лікування пульпіту: консервативний, повністю зберігаючий пульпу та хірургічний: ампутація та екстирпація пульпи.
Застосовую метод екстирпації з усіх каналів. В непрохідних, частково облітерованих каналах використовую комплексони: ендожі, Канал +.
Для грамотної ендодонтичної медикаментозної обробки каналів застосовую любрікатори: паркан, трилон Б.
При лікуванні пульпітів застосовую

 
 

Цікаве

Загрузка...