WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Організація догляду за хворими з хронічною нирковою недостатністю - Реферат

Організація догляду за хворими з хронічною нирковою недостатністю - Реферат

Організація догляду за хворими з хронічною нирковою недостатністю.
Гостра ниркова недостатність - це раптове повне або майже повне припинення діяльності нирок. Такий стан виникає при тяжкому порушенні кровообігу в риках або в зв'язку з дією на них отруйних речовин. Першою ознакою гострої ниркової недостатності є анурія (добовий діурез, менше 50 мл) або, олігурія (добовий діурез не перевищує 400 мл). Олєгурія, пов'язана з хронічними ураженнями нирок, визначається як ренальна олігоанурія може бути також наслідком функціональних порушень функцій нирок, або утруднення відпливу сечі.
В етіології гострої ниркової недостатності мають значення такі фактори:
- ендогенна інтоксикація (перитоніт, панкреатит, сепсис)
- отруєння солями важких металів, фосфором
- токсикоалергічні реакції на сульфаніламіди, антибіотики, деякі наркотичні засоби, гемодез, а також на переливання несумісної крові. Причиною розвитку олігоанурії можуть бути так будь-якої етіології, тяжка крововтрата, гіповолемія, опікова хвороба, перитоніт, сепсис та інші захворювання, що супроводиться тяжкою інтоксикацією.
Ренальна анурія виникає внаслідок токсичної діяльності на паренхіму нирок тяжких отруєнь, однак найчастіше є кінцем захворювання нирок (гломерулонефрит, післонефрит).
Постренальна анурія розвивається при гострій або хронічній блокаді сечоводів (камені, пухлини, структури різного генезу), а також внаслідок здавлення сечоводів із зовні запальним процесом, фіброзною тканиною, пухлиною.
Хронічна ниркова недостатність - розвивається як ускладнення захворювань нирок - хронічно. гломерулонефриту та пієлонефриту. Хворі скаржаться на загальну слабкість, втрату апетиту, спрагу, головні болі, збільшення нічного виділення сечі, блювоту, проноси, свербіння шкіри,порушення зору, розлади серцево-судинної системи. В крові зростає креатинін, сечовина зміна концентрації електролітів крові.
На початкових ступенях хронічної ниркової недостатності комплексне лікування сприяє значному поліпшенню самопочуття і стану хворих.
Для вилікування таких хворих має значення ретельним та правильним доглядом. Перебування хворих на постільному режимі, зменшити енергетичні витрати організму та навантаження на нирки.
Одним з головних методів лікування ниркової недостатності - є додержання дієти. Необхідно пам'ятати, що таким хворим слід обмежити вживання рідини та солі 3-4 г на добу. Солені блюда та спритні напої повністю виключити. Також, слід різко обмежити вживання білків, м'яса, риби, сиру. Але обов'язково потрібно вживати фрукти та глюкозу.
Велике значення має догляд за шкірою, тому, що у хворих можуть виникнути пролежні. Хворих своєчасно потрібно повертати в ліжку, щодня міняти білизну, щоб на ній, не було складок, протирати шкіру дезинфікуючим розчином. Під сідниці можна класти гумовий круг. Особливо необхідно слідкувати за кількістю випитої та виділеної рідини. Для визначення динаміки набряків хворого щодня зважують. Також потрібно слідкувати за регулярністю випорожнень і у разі їх відсутності обов'язково робити очисну клізму. Таким хворим потрібно ставити підкладне судно. Палату потрібно регулярно прибирати і провітрювати.
М/с повинна ретельно виконувати назначення лікаря. Вміти збирати сечу по-Зимницькому, Нечипоренко, Адуйса-Каковського.
Тільки комплексне лікування, правильний догляд та харчування будуть сприяти кращому видужання хворому.

 
 

Цікаве

Загрузка...