WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Орган слуху і рівноваги - Реферат

Орган слуху і рівноваги - Реферат

пластинкою зовнішнього слухового проходу.
2. Лабіринтра стінка - медіальна стінка барабанної порожнини прилягає до лабітирнут. На цій стінці є два отвори: кругле вікно - вікно завитки, до веде у завитку; овальне вікно - вікно присінка, що відкривається в присінок лабіринта.
3. Задня стінка барабанної порожнини має підвищення і повернута до соскоподібного відростка. На ній знаходяться отвір, що називається входом в печеру. Вона з'єднується з комірками скроневої кістки. Вона називається також соскоподібна.
4. Передня стінка барабанної порожнини носить назву сонної, оскільки до неї близько прилягає внутрішня сонна артерія.
В верхній частині цієї стінки знаходиться внутрішній освіт слухової труби, який у новонароджених і дітей раннього віку широко відкритий, чим пояснюється часте проникнення інфекції з носоглотки в порожнину середнього вуха і далі в череп.
5. Верхня стінка барабанної порожнини, покришкова, відділяє барабанну порожнину від середньої черепної ямки.
6. Нижня стінка, або днобарабанної порожнини, яремна стінка, повернута до основи черепа, це стінка - від яремної ямки.
В барабанній порожнині знаходяться три слухові кісточки: молоточок, ковадельце, стремінце. Вони з'єднані між собою з допомогою суглобів.
ВНУТРІШНЄ ВУХО (AURIS INTERNA)
До середини від середнього вуха розміщується внутрішнє утворення спіралеподібної форми, що по зовнішньому вигляді нагадує завитку (органі слуху), і пів колові канали з двома мішечками (органи рівноваги).
Лабіринт розміщується в піраміді скроневої кістки між барабанною порожниною і внутрішнім слуховим проходом, через який виходить із лабіринта присінково-завитковий нерв.
Розрізнять:
1) кістковий лабіринт;
2) перетинчастий лабіринт, що розміщений в середині першого.
Кістковий лабіринт має складну форму і включає три, з'єднані між собою відділи:
1) завитку;
2) присінок;
3) кісткові пів колові канали.
1.Завитка - (cochlea) передній відділ кісткового лабіринту. В середині завитки є спіральний канал, який утворює два з половиною обороту навколо кісткового стержня завитки.
Кісткова спіральна пластинка і завитковий лабіринт поділяють в спіральному каналі пере лімфатичний простір на два відділи: драбину присіноку і барабанну драбину.
2.Присінок (vestibulum) - середній відділ кісткового лабіринту. Воно розділене на дві заглибини: сферичну і еліптичну.
Сферична заглибина спілкується з кістковим спіральним каналом завитки;
Еліптична заглибина - з кістковими пів коловими каналами.
3.Кісткові пів колові канали - їх є три, складають задній відділ кісткового лабіринту. Вони розміщені в трьох взаємоперпендикулярних площинах.
Перетинчастий лабіринт приблизно повторює форму кісткового лабіринту, має три відділи:
1) звиткова протока;
2) сферичний і еліптичний мішечки;
3) пів колові протоки.
Стінки перетинчастого лабіринту вкриті ендотелієм. В ньому знаходиться рідина - ендолімфа.
1.Завиткова протока - розміщена в середині спірального каналу, повторює його кругові ходи. Має пристінки:
а) зовнішньо-зрощена з стінкою кісткового спірального каналу;
Барабанна стінка завиткової протоки називається спіральною мембраною, на ній знаходиться так званий спіральний органа, що являється звукосприймаючим відділом органа слуху. Спіральний орган має складну мікроскопічну будову. Основними його елементами являються рецепторні клітини, що сприймають звукові зображення. Отже в завитці розміщені чутливі слухові клітини. Ці клітини наливаються волосковими. В склад спірального органа входять також опорні клітини, що лежать між волосковими клітинами.
В Міжнародній анатомічній номенклатурі відділ перетинчастого лабіринту, розміщений в завитці кісткового лабіринту називається завитковим лабіринтом. Він включає не тільки завиткову протоку із спіральним органом, але і драбину присінка і барабанну драбину.
2.Сферичний і еліптичний мішечки знаходяться в кістковому присінку, в одноміменних заглибинах і доповненні ендолімфою.
3.Півколові протоки, передній, задній і латеральний, знаходяться в відповідних кісткових пів колових каналах. Кожна протока має перетинчасту ніжку і перетинчасту ампулу.
На внутрішній поверхні перетинчастих ампул півклових протоків і сферичному і еліптичному мішечках є ділянки, в яких розміщені рецепторні клітини рівноваги. Такі ділянки в ампулах називаються ампулярними гребінцями, а в мішечках - плямами мішечків. Гребінці і плями містять рецепторні волоскові і опорні клітини.
Гребінці ампул пів колових протоків і плями сферичного і еліптичного мішечків присінку разом складають орган рівноваги.
В Міжнародній анатомічній номенклатурі два відділи перетинчастого лабіринту, що знаходяться в присінку і кісткових пів колових каналах об'єднуються під загальною назвою "вестибулярний лабіринт".
Кістковий канал на всьому своєму протязі розділений двома перетинками:
1)вестибулярною мембраною, або мембраною Рейснера;
3) основною мембраною.
Кістковий канал завитки за рахунок цих метрам поділяються на три вузьких ходи: верхніх (драбина присінку):
середній (перетинчастий канал завидки);
нижній (барабанна драбина)
Передача звукових коливань.
Зовнішній слуховий прохід, барабанна перетинка і слухові кісточки проводять звукові хвилі до чутливих нервових клітин завитки, викликаючи їх подразнення. Далі слухове подразнення по слуховому нерву, що утворений відростками чутливих слухових клітин, йде в кору головного мозку, де проходить вищий аналіз звуків - виникають слухові відчуття.
Необхідно відмітити, що людське вухо сприймає не всі звуки, а тільки звуки в діапазоні від 16 до 20000 коливань в секунду (звуки з частотою коливань до 16 гц.).
В ампулах і мішечках знаходяться нервові клітини, які подразнюються при переміщенні тіла в просторі, а також при різких рухах голови.
В норма стан вестибулярного апарату різний у різних людей.

 
 

Цікаве

Загрузка...