WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Правила придбання (отримання) наркотичних засобів та психотропних речовин, прекурсорів списку № 1 табл. IV Переліку у лікувально-профілактичних заклад - Реферат

Правила придбання (отримання) наркотичних засобів та психотропних речовин, прекурсорів списку № 1 табл. IV Переліку у лікувально-профілактичних заклад - Реферат


РЕФЕРАТ НА ТЕМУ
Правила придбання (отримання) наркотичних засобів та психотропних речовин, прекурсорів списку № 1 табл. IV Переліку у лікувально-профілактичних закладах
Правила придбання (отримання)
Державні та комунальні лікувально-профілактичні заклади (далі - лікувально-профілактичні заклади), що мають свої аптеки (аптечні відділення), повинні придбавати (закуповувати) наркотичні, психотропні лікарські засоби та прекурсори списку № 1 таблиці IV Переліку з аптечних складів (при наявності укладеного з ними договору чи угоди) у відповідності з правилами, визначеними цим Порядком.
Лікувально-профілактичні заклади, що не мають своїх аптек (аптечних відділень), повинні придбавати (закуповувати) наркотичні, психотропні лікарські засоби та прекурсори списку № 1 таблиці IV Переліку в державних та комунальних аптеках за місцезнаходженням, до яких вони прикріплені на постачання такими засобами, згідно з наказами керівників місцевих органів охорони здоров'я.
Порядок придбання (закупівлі) цих засобів має визначатися відповідними договорами (угодами) між керівниками аптек i лікувально-профілактичних закладів в рамках чинного законодавства України.
Отримувати з аптечних складів чи з аптек наркотичні i психотропні лікарські засоби та прекурсори списку № 1 таблиці IV Переліку дозволяється лише матеріально-відповідальним особам лікувально-профілактичних закладів, уповноваженим письмовим наказом керівників цих закладів охорони здоров'я.
Матеріально-відповідальна особа забезпечує отримання і доставку наркотичних і психотропних лікарських засобів та прекурсорів списку № 1 таблиці IV Переліку до лікувально-профілактичного закладу та несе відповідальність за це.
Транспортування (доставка) наркотичних, психотропних лікарських засобів i прекурсорів списку № 1 таблиці IV Переліку з аптечних складів чи аптек в лікувально-профілактичні заклади здійснюється у відповідності з діючими правилами щодо перевезення таких засобів, визначеними у пункті 2.4.10 цього Порядку.
Фельдшерсько-акушерські пункти, здоровпункти промислових підприємств постачаються наркотичними, психотропними лікарськими засобами та прекурсорами списку № 1 таблиці IV Переліку безпосередньо з лікувально-профілактичних закладів, до яких вони відносяться за структурною підпорядкованістю, згідно з порядком, визначеним керівниками цих закладів охорони здоров'я.
Доставка згаданих вище засобів повинна здійснюватися санітарним автотранспортом лікувально-профілактичних закладів або іншим транспортом, виходячи з конкретних обставин.
Лікувально-профілактичні заклади, в тому числі фельдшерсько-акушерські пункти та здоровпункти промислових підприємств, мають придбавати (отримувати) наркотичні i психотропні лікарські засоби та прекурсори списку № 1 таблиці IV Переліку лише у вигляді готових лікарських форм, виготовлених фармацевтичною промисловістю або аптекою.
Виготовлені в аптеках для лікувально-профілактичних закладів ліки, що містять наркотичні, психотропні лікарські засоби чи прекурсори списку № 1 таблиці IV Переліку, повинні мати такі реквізити:
- номер (назву) аптеки, де виготовлені ці ліки;
- точне i якісне позначення на сигнатурі або етикетці "Внутрішнє", "Мазь", "Для ін'єкцій", "Очні краплі" тощо;
- найменування відділення (кабінету), для якого призначені виготовлені лікарські форми;
- склад лікарської форми, що відповідає припису, вказаному у вимогах, поданих в аптеку;
- дату виготовленнялікарських форм;
- підписи осіб, які виготовили, перевірили i видали лікарські форми з аптеки.
У випадках, коли на упаковках з лікарськими формами нема перерахованих вище позначень, зберігання i застосування таких
форм в лікувально-профілактичних закладах не дозволяється.
Наркотичні, психотропні лікарські засоби та прекурсори списку № 1 таблиці IV Переліку для потреб відділень (кабінетів) лікувально-профілактичних закладів треба виписувати латинською мовою на окремих вимогах, форма яких затверджена наказом МОЗ СРСР від 08.02.88 N 14 "Про затвердження спеціалізованих (відомчих) форм первинного бухгалтерського обліку для госпрозрахункових аптечних установ", завіреними штампом i круглою печаткою відповідного лікувально-профілактичного закладу та підписами головного лікаря (або його заступника по лікувальній роботі) і
завідувача відділенням (кабінетом).
Всі вимоги-замовлення повинні виписуватися окремо від вимог на інші лікарські засоби i товари медичного призначення, причому їх кількість, що замовляється i відпускається, повинна бути вказана словами.
В таких вимогах обов'язково вказується найменування відділення (кабінету) лікувально-профілактичного закладу.
Для отримання наркотичних лікарських засобів у вимогах-замовленнях, що подаються в аптеки, повинні бути вказані: номер історії хвороби, прізвище, ім'я та по батькові хворих, яким виписані наркотичні засоби згідно з призначеннями лікарів, найменування i дозування цих засобів, а також призначення (для ін'єкцій, зовнішнього застосування, внутрішнього вживання; очні краплі тощо).
Зубні лікарі для стоматологічних кабінетів можуть придбавати наркотичний лікарський засіб - кокаїн гідрохлорид (в пастах) на підставі вимог, виписаних ними самими. Отримувати ці ліки з аптек можуть тільки медичні працівники стоматологічного кабінету, уповноважені керівником лікувального закладу. Вимоги-замовлення повинні бути виписані і підписані зубним лікарем власноручно, а також завірені підписом головного лікаря (або його заступника по лікувальній роботі), штампом i круглою печаткою цього закладу охорони здоров'я.
Для отримання наркотичних, психотропних лікарських засобів i прекурсорів списку № 1 таблиці IV Переліку в аптеку разом з вимогами-замовленнями повинно бути пред'явлено матеріально-відповідальною особою, яка отримує ці засоби, доручення, виписане на її ім'я згідно з формою, затвердженою Міністерством статистики України та оформлене у становленому порядку із зазначенням в ньому найменувань і кількостей (словами) всіх отримуваних засобів, згідно з правилами, визначеними у пункті
2.4.7 цього Порядку.
Термін дії такого доручення повинен встановлюватися керівником відповідного лікувально-профілактичного закладу в залежності від можливості отримання наркотичних, психотропних лікарських засобів та прекурсорів списку № 1 таблиці IV Переліку згідно з виписаною накладною (рахунком, фактурою), однак не бути більшим як на 10 (десять) календарних днів.
У випадках, коли наркотичні, психотропні лікарські засоби та прекурсори списку № 1 таблиці IV Переліку придбаваються (закуповуються) з аптек, до яких лікувально-профілактичні заклади прикріплені на постійне забезпечення, i розрахунки здійснюються в порядку планових платежів, термін дії такого доручення може бути встановлений до одного календарного місяця.

 
 

Цікаве

Загрузка...