WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Мати-й-мачуха - Реферат

Мати-й-мачуха - Реферат


Листки мати-й-мачухи - Folium Farfara l.
Мати-й-мачуха - Tussilago farfaral
Родина айстрові - Asteraceou
Рослина: багаторічна трав'яниста, рослина висотою 10-15 см. Кореневище повзуче, сочне, гіллясте з тонкими коренями. Квіти в корзинках золотисто жовті; бокові - язичкові, серединні - трубчасті.
Листки прикореневі, розвиваються пізніше, після дозрівання плодів. Пластика щільна, сочна, округлосерцевидна, нерівномірно зубчаста по краю, зверху темно-зелена. Жилкування пальчасте з замітними трьома пучками жилок. Цвіте у квітні-травні, плодоносить у травні-червні.
Поширення: Зустрічаються частіше в лісовій і лісостеповій зонах. Росте на берегах рік, на полях, городах, біля доріг, на вологих лугах.
Заготівля: Збирають листя літом в фазі повного розвитку до пошкодження оранжевої ржавчини. Зрізають або косять значні зарості.
Сушка: Проводиться втіні при гарній вентиляції. Температурний режим 40-500С. Сировину розкладають шаром в 1-2 листа і часто перемішують.
Зовнішні ознаки: Листки мають бути окрулосерцевинні, довжиною 8-16 см, шириною 10 см, по краях нерівно зубчасті з пальчастим жилкуванням, смак - гіркувато-слизистий.
Хімічний склад: Слизи (80%), глюкозид туссіпегіл, дубильні речовини, інсулін, каротиноїди.
Зберігання: В сухому місці на стелажах, упаковці в мішки чи тюки. Термін дії 3 роки.
Лікувальні препарати: Листки насіння. Входить в склад грудних. Патогенних зборів.
Застосування: Як відхаркуючи, протизапальне при бронхітах, ларингітах і ін. Простудних захворюваннях горла, бронхів, легень, зовнішнього використання примочок.

 
 

Цікаве

Загрузка...