WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Нечуй-вітер волохатий - Реферат

Нечуй-вітер волохатий - Реферат

Реферат на тему:

Нечуй-вітер волохатий

Нечуй-вітер волохатий. Російські назви: ястребинка волосистая, ястребин-ник; польські: іазттгеЬіес, ковтасгек, піесіозріаіек. Родина: Compositae — складноцвіті.

Нечуй-вітер волохатий має багато різних форм. Це трав'яниста, багаторічна рослина заввишки 5—30 см, а іноді й вище (мається на увазі квіткова стрілка). Від розетки утворюються пагони, звичайно численні, з дедалі меншими до кінця пагона листками. Листки розетки численні, зверху зелені або сизуваті, зісподу білоповсти-сті, ланцетовидні або довго-оберненояйцевидні. Стебло до вершка вкрите волосками. Пелюстки квіток жовті, зовні часто з червонуватими смужками. Цвіте в травні — червні, іноді до жовтня.

Росте на сухих луках і сухих вигонах, рясно на піщаному грунті. Поширена повсюдно.

Збирають усю рослину разом з коренем. Приймають напар з усієї рослини в кількості 40,0 г на І л води при хворобах печінки — при опуху її, при жовтяниці, а також як засіб, що сприяє виділенню шлункових соків при зниженій кислотності, і як засіб, що спиняє кровотечі (дизентерія, катар товстих кишок, геморой). Крім того, такий же напар п'ють при хворобах легень, при кровотечах з легень, з матки.

Порошком з нечуй-вітру посипають рани, в інших випадках промивають їх напаром з нього або роблять примочки. Напар нечуй-вітру вживають також для промивання вагіни.

При жовтяниці приймають порошок з рослини 3 рази на день по 3,0 г.

Зберігання. Сухі рослини нечуй-вітру зберігають в ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...