WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Нетреба колюча - Реферат

Нетреба колюча - Реферат

Реферат на тему:

Нетреба колюча

Нетреба колюча. Страхополох. Рідше, але таке ж застосування має і — нетреба звичайна страхополох. Російська назва — дурнишник колючий;

Родина: — складноцвіті.

Нетреба колюча — однорічна трав'яниста рослина заввишки 15—100 см з сильно галузистим стеблом. Листки трилопатеві з довшою середньою лопаттю, зісподу біло-повстисті. При основі листків сидять по одній або по дві трироздільні жовті колючки. Обгортки при пло-: дах довгасто-еліптичні, жовтувато-буруваті, густо вкриті тонкими, прямими, на верхівці крючкуватими колючками і між ними короткими волосками. На верхівці "плодиків" — прямостоячі короткі ріжки. Цвіте в липні і серпні. Росте на засмічених місцях, біля доріг, по вигонах, під тинами, на звалищах сміття. Поширена в середній і південній частинах СРСР (місцями).

Нетреба звичайна також однорічна трав'яниста рослина заввишки до 120 см з округло-трилопатевими листками, біля основи серцевидними, з гострими велико- і нерівно-зубчастими частками. Обгортки овальні з прямими на верхівці крючкуватими, голими жовтими колючками. Цвіте в липні—серпні. Поширена, як і перша. Росте також по пустирях, засмічених місцях, вулицях (коло тинів), піщаних берегах рік.

Нетреба колюча

Нетреба звичайна

Збирають усю рослину, зрізуючи її в тому місці, де починаються листки, або викопують її з коренем.

Водним відваром нетреб миють частини тіла, вкриті висипом і уражені грибками. Відвар з нетреби викликає паління, тому вживати його треба з деякою обережністю.

Ступінь паління після промивання відваром нетреби індивідуально коливається і залежить від характеру ураження. Особливо сильне паління спостерігається при грибкових ураженнях.

Відваром нетреби миються після гоління, особливо якщо на лиці є прищики або лишаї. Слід, однак, спершу випробувати, чи не викликає відвар паління. На Волині в народі свою "нетребу" вживають при шлунково-кишкових захворюваннях: при дизентерії і поносах (колись вживали її і при холері), особливо відвар насіння і коренів, а то і всієї рослини. Беруть І столову ложку подрібненої рослини на 1 склянку води, заварюють і кип'ятять 10 хвилин. П'ють в усякій кількості.

Познімавши колючки, масу рослини розтирають і нею змазують місця, уражені екземою, лишаями, золотушними струпами. Відвар з рослини в дозі: 1 столова ложка подрібненої рослини на 1 склянку води по 2— З склянки на день — приймають всередину при шкірних захворюваннях.

Зберігання. Рослини нетреби зберігають у коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...