WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Материнка звичайна - Реферат

Материнка звичайна - Реферат

Реферат на тему:

Материнка звичайна

Родина: губоцвіті.

Багаторічна рослина, часто у формі півкуща, заввишки 30—90 см, з прямостоячими м'яковолосистими стеблами. Вся рослина часто має пурпуровий відтінок. Квітки дрібні, зібрані у складний півзонтик, лілово-рожеві. Цвіте з червня до кінця вересня. Росте на галявинах лісів, серед чагарників, при лісових дорогах, на узліссях, на сільських кладовищах. Запах рослини ароматний. Своїм ароматом і кольором квіток нагадує чебрець з тією різницею, що чебрець має сланкі стебла, а материнка —- прямостоячі.

Збирають верхівки стебел і гілок, сушать і (часто) протирають крізь решето.

Рослина дуже популярна в народі; на Україні цією рослиною не тільки лікуються, а й обкурюють нею горшки для молока, роблять з неї подушки в труну для покійників; часто, як і багном (Ledum palustre L.), прокладають материнкою одяг, уберігаючи його від милі.

У народному лікуванні застосовують напар материнки всередину: при хворобах шлунка і кишечника, горла, при простуді, а також при різних жіночих хворобах, особливо маткових. Стикаючись в минулому з практикою сільських знахарок, я прийшов до висновку, що застосування напару материнки при жіночих місячних нездужаннях сильно збільшує місячне і нерідко призводить до ускладнень. Вважаю, що вагітним не можна лікуватися материнкою, бо вона діє абортивно. Особисто я лікував материнкою при поганій перистальтиці кишок і порушеній моторній функції шлунка в дозі 30,0 г на 1 л кип'ятку, по півсклянки напару тричі на добу. В народі чай з материнки п'ють також при душевних нездужаннях, тузі та при конвульсіях.

Зовнішньо з напару материнки роблять компреси на нариви, чиряки та різні опухи. Напар і відвар материнки застосовують для ванн, особливо для золотушно-рахітичних дітей (в суміші з іншими рослинами). Дехто вважає, що спиртова настойка материнки, введена в дупло хвооого зуба, заспокоює зубний біль.

Зберігання. Висушена в затінку і протерта трава материнки зберігається в папері, в добре закупорених ящиках або коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...