WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Курячі очка польові - Реферат

Курячі очка польові - Реферат

Реферат на тему:

Курячі очка польові

Курячі очка польові. Куряча сліпота (назва ця в народі часто дається й іншим рослинам). Російські назви: очный цвет полевой, куроелеп; Родина: Ргітиіасеае — первоцвіті. Однорічна (іноді дворічна) трав'яниста рослина з галузистим, чотиригранним сланким стеблом завдовжки 15—30 см. Листки супротивні (рідше по 3), сидячі, цілокраї, яйцевидні або довгасто-яйцевидні, зісподу з чорними точками. Квітки одиночні, в пазухах листків на здовжених квітконіжках, червоні. Плід — коробочка з кришечкою, яка відкривається. Цвіте з кінця травня майже до кінця вересня. Росте серед рідких колоскових, озимих хлібів, на полях, біля доріг, на засмічених місцях, по садах на спушеному грунті. Поширена повсюдно.

Збирають усю траву влітку. Рослина вважається отруйною; дозується обережне.

Напар з усієї рослини в кількості 20,0 г на 1 л кип'ятку при прийомі не більше 3 склянок на день вживають при хворобах печінки, зокрема при опухах (коли печінка легко намацується, тверда), при жовтяниці; крім того, як засіб, "що виганяє" пісок і камені жовчного міхура, сечового міхура і нирок.

Такий же напар у тій же дозі приймають як засіб, що посилює місячне, а також як засіб при душевних депресіях, нервових розладах і т. д., коли застосовується й валеріана.

Сік із свіжої рослини у вигляді примочок прикладають до запалених очей. При хронічних запорах роблять клізму з напару всієї рослини, також не перевищуючи дози 20,0 г на 1 л води.

Зберігання. Сушену траву курячих очок польових зберігають в ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...