WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гравілат міський - Реферат

Гравілат міський - Реферат

Реферат на тему:

Гравілат міський

Гравілат міський, підлісник, вивішник. Російська назва — гравилат городской; польські: кикіік ровроШу, Ьепесіукга (кміаіиБгек г росі Іави).

Родина: Роэасеае — розоцвіті.

Багаторічна трав'яниста рослина з багатоголовим '(у старших рослин) кореневищем червонуватого кольору. Стебло малогалузисте, пряме, шорстко-волосисте. Листки м'яковолосисті, прикореневі — великопірчасті, стеблові — трироздільно-лопатеві. Квітки одиночні на довгих прямостоячих квітконіжках. Пелюстки (5) ясно-жовті. Цвіте в червні—липні, іноді частково і в серпні. Поширений скрізь.

Росте по чагарниках, лісах, на засмічених місцях, іноді під тинами сільських садиб (хуторів). Кореневище запахом і смаком нагадує гвоздику.

Збирають восени корені і кореневища.

Порошком з кореня з кореневищем гравілату, приймаючи по 1,0 г 3-4 рази на день, лікуються в народі від кашлю з великою кількістю харкотиння, твердячи, шо від цього засобу швидше виходить харкотиння, ніж від інших засобів. Вважають кориснішим давати хворому порошок гравілату з медом.

Відвар кореня гравілату 15,0 г на 250,0 г води вживається при катарах шлунка при слизистих поносах і при катарах товстих кишок.

Відвар кореня гравілату вживають для полоскання рота і горла та для ванн рахітичним і золотушним дітям у сумішах з іншими рослинами.

Зберігання. Корені гравілату зберігають у коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...