WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Бобівник трилистий - Реферат

Бобівник трилистий - Реферат

Реферат на тему:

Бобівник трилистий

Бобівник трилистий. Російські назви: вахта трехлистная, трифоль, бобовник;

Родина: тирличеві.

Багаторічна трав'яниста рослина з повзучим стеблом завдовжки 15—30 см; листки всі прикореневі, довгоче-решкові з трійчастою пластинкою. Квітки білувато-рожеві, в довгастому гроні на безлистому квітконосному стебельці. Цвіте в травні і в першій половині червня. Осте по низьких берегах рік і озер, по ппзшпінх торфових болотах, в канавах; часто утворює густі зарості. Поширений повсюдно в Європейській частині СРСР, крім крайнього півдня, нижнього Поволжя; у степу, рідше — по долинах рік.

Рослина досить популярна, відома своїм дуже гірким смаком.

У народі збирають листя бобівника навесні і влітку, найчастіше в суху сонячну погоду. Воно вважається засобом (одним з найкращих), що збуджує апетит, сприяє виділенню травних соків; поліпшує перистальтику шлунково-кишкового тракту і помітно поліпшує загальний стан хворого. Відомі мені дані наукової медицини, яка вживає бобівник в основному як гіркоту при зниженій кислотності шлунка, дістають повну відповідність і в практиці застосування його в народному побуті. Застосовують напар висушених (у затінку) листків бобівника, приблизно 5,0—10,0 г на 1 склянку води.

Через те що бобівник помітно поліпшує загальний тонус хворого, народна медицина вважає, що він лікує гухпти легень. Знаю хворих на туберкульоз, які безперервно протягом довгого часу пили напар з бобівника і почували себе значно краще, навіть при наявності каверн, що, очевидно, зв'язано з поліпшенням харчування. Замість водної настойки приймають також порошок з листків бобівника в папі-росному папері в дозі 1,0—2,0 г на прийом, але не більше як 6,0 г за день.

При шлунково-кишкових захворюваннях приймають бобівник у суміші з іншими лікарськими рослинами.

Напар оооївника (і столова лижка сулмл подрібнених листків на 1 склянку кип'ятку), часто з додаванням в'яжучих засобів, наприклад порізаного сушеного кореневища родовика звичайного або інших, з успіхом застосовують для полоскання горла при ангінах. Твердять, що полоскання горла соком з цих рослин, розбавленим теплою водою, більш ефективне.

Зовнішньо напар з бобівника разом з ромашкою вживається для клізм після дефекації, для очищення прямої кишки, при хворобах з порушенням обміну речовин; при хронічних запорах клізма з напару бобівника сприяє максимальному видаленню фекальних мас.

Зберігання. Листя бобівника зберігають у дерев'яних ящиках, всередині вистелених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...