WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Омела - Реферат

Омела - Реферат

Реферат на тему:

Омела

Viscum L. (V. album L. та інші) — омела. Російські назви — омела белая та ін.; польська — jemiola.

Родина: Loranthaceae — омелові.

Відомий напівпаразит, який оселяється на деревах і кущах у вигляді кущів кулястої форми. Листки супротивні, довгасті, тупі, шкірясті, з невиразними паралельними жилками, які залишаються на зиму. Гілки вилоподібно-розгалужені.

Паразитують різні форми на тополях, вербах, дубі, клені, березі, липі, в'язі, на груші і яблуні, навіть на сосні (дуже рідко).

Систематики розрізняють кілька видів (часто залежно від живлячого дерева). Цвіте V. album з лютого, в березні і квітні. Квітки одностатеві, дводомні, сидять пучками по 5—6 в розвилках стебел і на кінці гілок, жовтувато-зеленуваті. Ягоди овальні, білі, клеїсті, достигають наприкінці травня. Поширені повсюдно в невеликій кількості.

Збирають листки і кінці гілок не товщі, як олівець,—і в березні, звичайно після цвітіння, ягоди — у травні.

В народі існує намагання вишукати більш рідкі форми (у відношенні до живлячої рослини цього напівпаразита). Яких-небудь переконливих підстав для цього немає, хоч і не можна відмовитися від думки, що лікувальні властивості омели можуть бути зв'язані з живлячою рослиною.

Омела має застосування в народі насамперед як кровоспинний і в'яжучий засіб, а також болезаспокійливий, глистогінний і має деяке специфічне значення, про що говориться нижче.

Омелою користуються при жіночих хворобах, при надмірному місячному і всяких інших кровотечах з матки, а також при шлунково-кишкових кровотечах. Для внутрішнього приймання вживають відвар 35,0—40,0 г на 1л води, а для ванн — 60,0 г також на 1 л води.

Омелу застосовують у відварі для іригацій і для ванн (сидячих) при геморої. Для іригацій застосовують відвар з омели, деревію , гірчака водяний перець , дубової кори , кропиви і квіток глухої білої кропиви —кожного по 10,0 г, а омели—15,0 г. Кип'ятять 20 хвилин на малому вогні. Таким же відваром роблять промивання, примочки і обклади на рани, що хронічно не загоюються, на виразки і нариви.

Для вигнання круглих глистів приймають суміш порошку листків омели — 0,5 г, ягід омели (сухих у порошку) — 0,5 г і подрібненого на порошок кореня валеріани — 1,0 г. Суміш цю приймають щодня протягом 3 днів. При цьому рекомендується їсти свіжу терту моркву.

Чай з омели п'ють при поганому самопочутті, особливо старики і старухи, занепаді сил і головокружінні, "замороченні голови".

Зберігання. Омелу зберігають в ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...