WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Калина звичайна - Реферат

Калина звичайна - Реферат

Реферат на тему:

Калина звичайна

Viburnum opulus L.— калина звичайна. Російська назва — калина обыкновенная; польська — kalina.

Родина: Caprifoliaceae — жимолостеві.

Куш, що часто згадується в народних піснях і поезії слов'ян, заввишки іноді до 5 м з супротивними 3- і 5-лопатевими, крупнозубчастими, зверху майже голими, а зісподу дещо опушеними листками. Гілки і черешки листків голі. Квітки білі, зібрані в щитовидні, майже плоскі зонтики; крайові значно більші за серединні, безстатеві, променисті, п'ятипелюсткові; серединні квітки дзвоникуваті, двостатеві. Плоди — ягоди, овальні, приваблюють восени своїм яскраво-червоним кольором. Смак ягід терпкувато-кислий, специфічний. Цвіте калина з кінця травня — в червні. Росте в чагарниках, заростях, особливо в заплавах рік, в підлісках, по схилах, ярах. Часто висаджують її в городах-садах садиб (особливо в УРСР), в парках. Прикрашає і квітками, і ягодами. Поширена повсюдно.

Сучасна медицина користується препаратами з ягід калини, зокрема при внутрішніх і зовнішніх кровотечах. В народі для лікарських цілей збирають кору навесні напочатку руху соків, квітки — під час повного цвітіння і ягоди — пізно восени. Зонтики ягід зв'язують в грона і підвішують ці грона в коморах, на горищах, прикриваючи від пилу папером.

Зовнішньо користуються мезгою 1 зіскобленого камбію, а то й розтовченої кори з молодих гілок для окладів на рани, уражену шкіру, екзематозні місця і особливо на кровотечні. Для цієї ж мети використовують і розім'яті стиглі ягоди.

Квітки запарюють, як чай, і п'ють при простудному кашлі, при гарячці, використовують для промивання ран. Відвар кори (жменя на 1 л води) використовують для іригації при білях, для промивання вагіни і матки при болісних маткових кровотечах.

При катарах, виразці шлунка, колітах, при запорах з'їдають 3—4 рази на день за півгодини до приймання їжі по 1 столовій ложці розім'ятих сирих ягід калини з цукром або без нього. Серед інтелігенції часто чув думку, що ягоди калини дуже корисні для гіпертоніків.

В народі, по селах, ягоди калини по 5—10 штук з'їдають при приступах сильного сухого кашлю.

Зберігають квітки і кору в ящиках або паперових пакунках. Ягоди стараються зберігати довше сирими, соковитими, підвішуючи їх пучками на горищах, у сухому місці. Дехто заготовляє для себе ягоди калини, перетираючи їх з цукром і укладаючи в банки. На 1 кг ягід дають 2 кг цукру, заповнюючи масою не всю банку, а трохи більше половини її (іноді в процесі ферментації підіймається і витікає через верх).


 
 

Цікаве

Загрузка...