WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вербена лікарська - Реферат

Вербена лікарська - Реферат

Реферат на тему:

Вербена лікарська

Verbena officinalis L.— вербена лікарська.

Суха нехворощ, залізняк. Російська назва — вербена лекарственная; польські: werbena pospolita, koszyczko, witotka lekarska.

Родина: Verbenaceae — вербенові. Багаторічна трав'яниста рослина з прямостоячим, вгорі галузистим, чотиригранним стеблом заввишки до 100 см, з шорсткими краями. Середні листки 3-роздільні з нерівно-зарубчасто - надрізаними частками, з яких середня більша за бокові. Верхні листки довгасті, над-різано-зарубчасті, верхівкові — цілокраї. Квітки зібрані в багатоквіткові рідкі колоски, вгорі — у велику рідку волоть, блідо-лілові, рідше пурпурові. Листки на смак терпкі. Рослина без запаху, цвіте з кінця червня до кінця вересня. Росте при дорогах, на старих руїнах цегельних будинків, по краях полів, на засмічених місцях, на горбах. Поширена повсюдно, але не в масовій кількості.

За літературними даними, ця рослина вважається отруйною. В народі це не підкреслюється.

Збирають листки вербени під час її цвітіння. Вербену вживають в народі насамперед при хворобах печінки, селезінки, а також при "хворобах крові", які виявляються в появі чиряків, прищів, висипу, і, крім того, при золотусі й венеричних виразках. В цих випадках за день випивають напар з 60,0 г на 1 л кип'ятку.

Чай з вербени 12,0—15,0 г на 180,0—200,0 г кип'ятку приймають щогодини по І столовій ложці при артеріосклерозі, тромбозах, набуханні жил.

Зовнішньо у вигляді примочок при хворобах шкіри користуються напаром з такої суміші: вербени — 10,0 в, ромашки — 5,0 г, пелюсток троянди — 10,0 г, дубової кори — 10,0 г, листків шавлії — 5,0 г і трави хвоща — 10,0 г —- як засобом, що зменшує запальну реакцію і сприяє загоюванню ран.

Зберігання. Листки вербени зберігають в ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...