WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Чемериця Лобеля - Реферат

Чемериця Лобеля - Реферат

Реферат на тему:

Чемериця Лобеля

Veratrum Lobelianum Bernh.—чемериця Лобеля (біла) (Veratrum album L., Ver. Lobelianum Bernh.) (дуже отруйна рослина). Російські назви: чемерица Лобеля (різновидність білої), или чемерица белая (яку дехто виділяє в окремий вид, що росте в гірських місцевостях);

Родина: Liliaceae — лілійні.

Багаторічна трав'яниста рослина з простим або скла деним з кількох головок кореневищем і численними білуватими коренями. Стебло товсте, заввишки 50—170 см. Листки стеблообгортні, еліптичні і яйцевидно-ланцетні (верхні), загострені, зісподу з коротким пушком, цілокраї, дугожилкові або (нижні) широко-еліптичні, великі. Квітки жовто-зелені або бурувато-зелені, зібрані у верхівкове волотисте суцвіття. Цвіте з червня до кінця серпня. Росте по вогких луках, полянах, іноді в заплавах рік, ближче до суходолу, серед чагарників. Поширена в лісостепу і Поліссі, зустрічається скрізь, але не у великій кількості.

Збирають кореневища з коренями рано навесні або восени, миють і сушать на горищах.

В народі, з огляду на дуже велику отруйність, рослину застосовують тільки зовнішньо.

Відваром коренів змочують голову при сильній вошивості, настойку чемериці додають до мазей проти корости та для втирання при невралгічних і ревматичних болях. Настойку готують так: 1 частину дрібно порізаних кореневищ з коренями заливають 120 частинами спирту або дуже міцного самогону, настоюють два тижні, проціджують і зливають у пляшку.

Зберігання. Всі частини чемериці і настойку зберігають у певному місці, як отруту.


 
 

Цікаве

Загрузка...