WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Брусниця - Реферат

Брусниця - Реферат

Реферат на тему:

Брусниця

Vaccinium vitis idaea L.— брусниця. Бруслин-чик, брусничник. Російська назва — брусника; польська — bordwka brusznica.

Родина: Ericaceae — вересові.

Багаторічна рослина у формі вічнозеленого сланкого кущика. Гілки округлі, з пушком, 8—25 см завдовжки.

Листки залишаються на зиму; шкірясті, зверху темно-, зісподу ясно-зелені з чорнуватими точковими ямочками, оберненояйцевидні або еліптичні, тупі, з загнутими, іноді злегка зазубленими краями, з невиразними жилками. Цвіте в травні — червні. Квітки в тісних пониклих верхівкових гронах, на коротких квітконіжках, невеликі, з білими або блідо-рожевими віночками у формі 4-зубча-стих дзвоників. Ягоди червоні, достигають у серпні. Росте у хвойних і мішаних лісах, серед чагарників, зрідка на болотах, на вересових лісових галявинах. Поширена в лісових районах.

Збирають стиглі ягоди, листки — під час цвітіння рослин.

Кислуваті і приємні на смак ягоди вживають сирими, квашеними у воді, сушеними і вареними з цукром—при катарі шлунка з недостатньою шлунковою кислотністю, при поносах, ревматизмі, подагрі. Діють дуже сечогінно і, як вважають, без шкоди для нирок, навіть при великих дозах.

Характерно, що ягоди брусниці, сирі і відварені навіть без цукру, довго не псуються. Хазяйки часто варять їх без цукру з солодкими грушами і яблуками, і такий джем довго зберігається. Все це говорить про деякі антибіотичні властивості брусниці.

Відвар з листків брусниці п'ють при каменях нирок і жовчного міхура. Для цього беруть жменьку брусничних листків на 3 склянки води і кип'ятять 10 хвилин. Випивають за день за 3 прийоми. Такий відвар вважається корисним при хворобах не тільки нирок, але також і печінки.

Відваром з листків брусниці лікують нічне нетримання сечі, яке досить часто, іноді в обтяжливій формі, буває у дітей. Незважаючи на те, що листки діють сечогінно, в цих випадках спостерігається певний ефект. В таких випадках вживають суміш з ягід і листків брусниці з додаванням 2 ложок трави звіробою . Цю суміш кип'ятять 10 хвилин у 3 склянках води. Прийом: З склянки на день, починаючи з 4 години дня і кінчаючи відходом до сну.

Бруснична вода, яку одержують від вимочування ягід брусниці, має проносну властивість, і водночас вважають, що вона "жене" солітера. Особисто я не міг перевірити цього.

Зберігання. Листя брусниці і сушені ягоди зберігають у дерев'яних ящиках, викладених папером; ягоди — у всіляких джемах, соках, повидлах і т. д.


 
 

Цікаве

Загрузка...