WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Перстач прямостоячий - Реферат

Перстач прямостоячий - Реферат

Реферат на тему:

Перстач прямостоячий

Tormentilla erecta L. — перстач прямостоячий, або калган. Дубровка, куряче зілля. Російські назви: лапчатка узик, калган, завязный корень, лапчатка лесная;

Трав'яниста багаторічна рослина заввишки 10— 40 см, з товстим вигнутим або прямим, циліндричним, багатоголовковим (у старих рослин), всередині червоним кореневищем і численними тонкими придатковими коренями. Стебла прямостоячі або висхідні, коротково-лосисті, вгорі надрізано-пилчасті, з притисненими волосками.

Стеблові листки трійчасті, сидячі, надрізано-пилчасті, з притисненими волосками. Квітки правильні, одиночні, пазушні або верхівкові, на довгих тонких квітконіжках. Віночок з чотирьох золотисто-жовтих пелюсток, при основі з червоною плямочкою. Чашечка неопадна з чотирьох внутрішніх і чотирьох зовнішніх часток, що чергуються між собою.

Поширений у лісовій зоні Європейської частини СРСР, а в степу — по долинах рік. Росте на дещо вологому грунті серед чагарників, на полянах, луках, пасовищах і торфовищах.

Збирають кореневища цієї рослини рано навесні або пізно восени.

У народній медицині в основному застосовуються корені як в'яжучий засіб, в деяких місцях як відхаркувальний і заспокоюючий біль. Найчастіше застосовують його в тих же випадках, що й Polygonum bistorta L. .

Тріщини на шкірі рук, ніг і на губах (особливо від вітру) у дітей і дорослих змазують маззю з коренів пер-стача: 5,0 г дрібно порізаних коренів перстача варять 5 хвилин у склянці коров'ячого масла. Теплим проціджують у баночку.

Водний відвар кореня перстача (20,0 г на 1 л води) є засобом для полоскання рота при цинготних захворюваннях, а при ангіні — для полоскання горла.

При поносах і дизентерії п'ють чай з коренів перстача.

Зберігання. Порізані і висушені корені перстача зберігають у коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...