WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Липа - Реферат

Липа - Реферат

Реферат на тему:

Липа

Tilia L.— липа. Російська, українська і польська назви — липа (lipa).

Родина: Тіїіасеае — липові.

Добре відоме дерево. Зацвітає на початку липня.

Збирають квітки лип (усіх трьох основних видів: Tilia tomentosa Moench., Т. cordata Mill, i Т. platyphyllos Scop.) і в невеликій кількості плоди липи. В народному лікуванні є випадки вживання деревини липи, як і її камбію, а також і бруньок.

Квітки 1 липи — найпопулярніший народний потогінний засіб. Вживають напар у вигляді гарячого чаю на ніч перед відходом до сну. Як потогінний засіб квітки липи вживають як самі по собі, так і в сумішах: квіток липи — 5,0 г, квіток коров'яка — 2,0 г і квіток бузини чорної — 3,0 г. Таку суміш запарюють 2 склянками кип'ятку, проціджують, віджимають і п'ють гарячою. Квітки липи часто додають до сумішей для лікування різних хвороб, особливо захворювань шлунка, печінки, кишечника і нирок, не кажучи вже про простуду.

Бруньки липи, розтовчені на тісто, вживають як пом'якшувальний засіб при наривах; в тих же випадках користуються і листками липи, а також камбієм (зскрібаючи його з внутрішньої частини кори і з деревини після зняття кори). Масою з камбіальної тканини змазують також опіки.

З деревини липи шляхом відгону одержують рідину, яку називають в народі "царською горілкою", і користуються нею для дезинфекції предметів і одягу після заразних хвороб.

З вугілля липового дерева готують дрібнесенький порошок і приймають його по 3—4 чайні ложечки на день при поносах, здутті, відрижці, дизентерії і т. д. Цим же порошком чистять зуби, ним же лікують туберкульоз горла. Починаючи з дози "на кінчику ножа", щодня збільшують її і на 10-й день доходять до столової ложки на прийом, після чого цю дозу приймають щодня протягом 3 тижнів. В той же час разом з вугільним порошком іноді приймають щодня (2 рази на день) по 1 столовій ложці льняної олії.

Читачеві вже відомо з опису живокосту , що порошком з насіння липи спиняють кровотечі з носа і з ран.

Зберігання. Квітки липи зберігають у коробках, вугілля — в жерстяних коробках у сухому місці.


 
 

Цікаве

Загрузка...