WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Чебрець звичайний - Реферат

Чебрець звичайний - Реферат

Реферат на тему:

Чебрець звичайний

Thymus serpyilum L. (Thymus chamaedrys Fr.) і схожі з ними види і різновидності — чебрець звичайний, або боровий. Мала материнка. Російські назви: тимьян обыкновенный, чабрец (чебрец), богородская трава; польські: macierzanka, tymian.

Родина: Labiatae — губоцвіті.

Багаторічна трав'яниста рослина завдовжки 5 — 30 см, з лежачими стеблами, що вкорінюються, при основі дерев'яніючі; квітучі гілки висхідні. Листки дрібні, яйцевидні, короткочерешкові. Віночки рожеві, іноді білі. Квітки зібрані в головки. Цвіте з травня до осені. Росте (залежно від виду і різновидності) по сухих схилах, борах або в степах, на піщаних грунтах, у сухих соснових лісах, на межах, горбах, лісових галявинах. Поширена повсюдно. Рослина в народі дуже популярна, особливо у слов'ян. Ще за часів язичества наші предки на кострища клали чебрець, коли курили фіміам перед богами. І тепер вживають траву чебрецю для обкурювання приміщень, наприклад, корівників після отелу корів, для обкурювання молочних горшків, підкурюють ним також наляканих дітей.

Збирають усю траву, коли вона цвіте.

Напар з чебрецю, як чай, п'ють при поганому травленні, здутті в кишечнику, при ниркових захворюваннях, а також як кровоочисний, сечогінний і зміцнюючий шлунок засіб. Доза: 10,0—15,0 г на 1 л кип'ятку. Чебрець приймається найчастіше у суміші з іншими лікарськими рослинами, і читач часто зустріне його при ознайомленні з багатьма нарисами в цій книзі.

Зовнішньо траву чебрецю вживають для ароматичних ванн при хворобах порушеного обміну речовин, особливо в дитячій практиці.

У водному настої (60,0 г на 1 л кип'ятку) чебрець вживають для примочок і промивань запалених очей.

Зберігання. Трава чебрецю зберігається в добре закупорених коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...