WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Очиток їдкий - Реферат

Очиток їдкий - Реферат

Реферат на тему:

Очиток їдкий

Sedum acre L.— очиток їдкий (заяча капуста) (отруйна рослина). Російська назва—очиток едкий (молодило); Родина: Grassulaceae — товстянкові. Багаторічна невелика (5—15 см заввишки) трав'яниста "соковито-м'ясиста" ("сукулентна") поширена рос-• лина з висхідними квітконосними стеблами. Листки циліндричні, з опуклими спинками, зубчасті, сидячі, супротивні, часто черепичасто розміщені вздовж стебла. Квітки жовті, майже сидячі на верхівках стебел і в пазухах верхніх листків. Пелюстки лінійно-ланцетні, в 2— З рази довші за частки чашечки. Цвіте в червні — липні. Росте на сухих піщаних і кам'янистих грунтах, схилах, горбах, обривах. Часто утворює немовби невеликі килимки серед присохлої траєн. Іноді можна зустріти його на старих стінах руїн і на старовинних каменистих огорожах. Поширений в Європейській частині СРСР і в Західному Сибіру. З усіх видів очитків ми зустрічались з вживанням очитка їдкого. Уже сама назва вказує, що на смак ця рослина гостра, пекуча. Від натирання шкіри розім'ятою рослиною або її соком відчувається паління, шкіра червоніє і навіть можуть з'явитись пухирці. Однак після промивання і обробки забруднених ран соком очитка (сильно пече) рани такі менш гнояться, швидше загоюються.

Зустрічаються, однак, рослини цього ж виду, які не мають гострого смаку і не подразнюють шкіри. Не має гострого смаку очиток болонський (S. boloniense Lois.), який відрізняється від попереднього більш густим розміщенням вузьких, лінійно-циліндричних листків, з меншими блідо-жовтими квітками. Росте в тих же місцях, що й попередній.

Найчастіше користуються свіжою рослиною, але й заготовляють її на зиму; збирають, висушують, розкладаючи в теплому місці, іноді й на сонці.

В тих випадках, коли доводилось очищати—продезинфікувати загниваючі, запущені рани на шкірі, смердючі струпи, навіть лишаї і виразки на слизовій, прикладали мезгу з розтертої рослини (стараючись потерпіти до зникнення болю). Якщо довго не перестає пекти, знімають мезгу і промивають чистою водою.

Незважаючи на те, що рослина ця дуже пекуча і подразнює слизову, у висушеному вигляді її приймають всередину для лікування виразок на слизовій оболонці — запальних процесів в анальному отворі, особливо при геморої; звичайно тоді перед і після болісних випорожнень з запорами відчувається пекучий біль в анальному отворі. В цих випадках беруть 1 чайну ложечку потертої сухої маси очитка, заливають 1 склянкою киплячої води, настоюють з годину і відціджують. Випивають цей напар за 3—4 прийоми протягом дня. Такий же напар до 1 склянки протягом дня приймають при водянці. - )

Дехто користується порошком з розтертих листків, приймаючи його тричі на день в кількості "на кінці складаного ножика", тобто близько 1—1,5 г. Висипають на ложку з водою, приймають і ще запивають водою, щоб не залишалось в роті і на стінках глотки. Люди, які використовують цей засіб, твердять, що він поліпшує перистальтику, полегшує повне видалення калових мас і одночасно загоює пухирчасте запалення слизової. Цікавим є також твердження, що очиток, діючи як обеззаражуюче, одночасно стимулює діяльність залоз слизової травного тракту і насамперед регулює функції прямої кишки.

Добре звільняючи від піску, сушать на папері, на дошках. Зберігають у паперових пакетах або в мішечках, підвішуючи на цвяху на стінці.


 
 

Цікаве

Загрузка...