WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Бузина трав'яниста - Реферат

Бузина трав'яниста - Реферат

Реферат на тему:

Бузина трав'яниста

Sambucus ebulus L.— бузина трав'яниста, буз смердючий. Російські назви: бузина зеленик, бузина травянистая, бузина низкорослая; польські: bez ziel-ny, bez hebd, hebd.

Родина: Caprifoliaceae — жимолостеві.

Трав'яниста багаторічна рослина у вигляді куща, заввишки 60—150 см, з прямим галузистим борозенчастим стеблом з білою серцевиною. Листки непарно-пірчасті з 5—9 довгасто-ланцетними, пилчастими загостреними листочками. Прилистки листовидні, ланцетні, пилчасті. Суцвіття — плоска щитовидна прямостояча волоть з 3 головними гілками. Квітки дрібні з пелюстками всередині білими, зовні блідо-рожевими. Ягоди чорні. Цвіте в червні—липні. Ягоди достигають у серпні — вересні. Вся рослина з специфічним неприємним запахом. Росте при дорогах, на вигонах, засмічених місцях, у старих парках, утворює зарості, також на узліссях, серед чагарників, у ярах, на берегах струмків, на укосах залізниць, любить глинистий і глинисто-кам'янистий грунт. Поширена в Західній Україні островами у великій кількості як бур'ян. На Лівобережній Україні і на північ зустрічається рідше.

За даними спеціальної літератури, всі частини цієї рослини отруйні.

В народному лікуванні застосовуються кореневища, корені, листки і квітки. Корені (переважно з молодших рослин) і кореневища збирають восени, а квітки і листки — під час цвітіння цих рослин. Корені сушать на печі, а листки і квітки — в затінку на горищах. Напар або відвар дрібно порізаних коренів (рідше листків і квіток) 30,0 г на 1 л кип'ятку приймають по 1 склянці 3 рази на день як сильно сечогінний засіб при водянці, особливо ниркового походження

При нефритах, хворобах сечового міхура та інших захворюваннях сечових органів, а також при діабеті корінь трав'янистої бузини або її квітки, а іноді листки і ягоди (останнє дуже рідко) додають у відповідні суміші трав як дуже важливий їх компонент.

Зберігання. Корені зберігають у мішках, а листки і квітки — окремо в ящиках, викладених папером, що щільно закриваються.


 
 

Цікаве

Загрузка...