WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Верба - Реферат

Верба - Реферат

Реферат на тему:

Верба

Salix L.— верба. Лоза, білоліз, верболіз та ін. Російські назви: ива, верба та інші залежно від виду і різновидності; польські: wierzba, iwa, rokita, loza, wit-wa та інші залежно від виду і різновидності.

Родина: Salicaceae—вербові.

У народній медицині застосовується вербова кора. При цьому збирають кору з верб типу Salix ragilis L.— верба ламка та типу Salix purpurea L.— верба пурпурова (червона).

Перша — дерево 6—12 м заввишки з ламкими гілками, яке росте по берегах рік, ставів, на греблях, коло жител, доріг, по вологих луках і лісах; друга — кущ або деревце 1—3 м заввишки з гілками тонкими, гнучкими, голими, блискучими, пурпуровими, кора з внутрішнього боку (влітку) жовтувата. Росте по піщаних берегах рік і ставів. Кора її як лікувальний засіб має в народі деяку перевагу перед корою першого типу. S. fragilis цвіте в травні, кора п на смак більш терпка, ніж гірка. S. purpurea цвіте теж у травні, але зацвітає раніше; кора її на смак більш гірка, ніж терпка. Гілки її заготовляють для вироблення кошиків і вважають найкращою для цієї мети.

Кору зазначених типів верб збирають з тонших гілок (не товще пальця) звичайно навесні.

Кора верби в народі застосовується здебільшого як в'яжучий, кровоспинний, дезинфікуючий і сечогінний засіб.

Народна медицина лікує корою верби всередину і зовнішньо.

Всередину. Відвар 40,0 г сухої кори на 1 л води при всіх катарах шлунка, кишкового тракту і при нетравленні.

При хворобах селезінки приймають відвар (варити 10 хвилин) з суміші подрібнених кори верби і кореня мильнянки у рівних частинах. Беруть 2 чайні ложечки суміші на 2 склянки води. Звичайно при кип'ятінні цієї суміші після проціджування з 2 склянок рідини залишається близько 17г склянки. Поповнюють убуток додаванням водної настойки шипшини. Приймають по 2 склянки відвару на день. Це вважається особливо корисним при заразних хворобах, в тому числі при туберкульозі легень, жовтяниці, ревматизмі та інших, коли селезінка і печінка перевантажені (насичені) великими дозами токсину.

При жіночих хворобах п'ють відвар з кори верби: 1 чайну ложечку відвару на 1 склянку води, по 2 такі склянки на день.

При дизентерії п'ють ковтками відвар з кореня суниці і кори верби: на 500,0 г води — суниці (№ 19) — 8,0 г, кори верби — 10,0 г. Варять на малому вогні 10 хвилин.

Зовнішньо. Порошком з вербової кори посипають кровотечні рани. Пил такого порошку втягують у ніс, коли йде з носа кров, і лягають у ліжко без подушки під голову.

При болях в ногах у людей, які хворіють на розширення вен, застосовують теплі ножні (до коліна) ванни з відвару кори верби і кори дуба, тривалістю півгодини. Після ванни надівають на ноги бандаж або гумові панчохи і відпочивають.

При лупі і свербінні шкіри голови та випадінні волосся миють голову міцним відваром з суміші кори верби і коренів лопуха, взятих в рівних частинах.

У видужуючих після тяжкої хвороби і тривалого лежання в ліжку людей, при слабості ніг і тремтінні їх під час ходіння роблять приблизно 20-хвилинні ножні ванни у міцному відварі вербової кори.


 
 

Цікаве

Загрузка...