WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Баб'ячий гірчак - Реферат

Баб'ячий гірчак - Реферат

Реферат на тему:

Баб'ячий гірчак

Polygonum hydro-piper L.—гірчак водяний перець. Баб'ячий гірчак. Російські назви: водяной пе-рец, гречиха перечная; польські: rdest ostrogorzki, rdest wodny.

Родина: Polygonaceae — гречкові.

Однорічна трав'яниста рослина з галузистим стеблом, часто червонуватим, яке несе блискучі довгасто-ланцетні листки, часто з чорними плямами.

Листки на смак гірко-гостро-перцеві. Висота рослин 30—60 см. Цвіте з липня до жовтня. Росте по вогких місцях, коло рік, ставків, канав, у вологих пролісках. Поширений повсюдно.

В літературі є вказівки, що гірчак водяний перець — отруйна рослина. В народній практиці цього не відзначають.

Збирають усю траву цієї рослини, зрізуючи її над землею.

Народна медицина застосовує траву гірчака водяний перець при кровотечах з матки, при гемороїдальних кровотечах і для сидячих ванн при гемороїдальному свербінні в задньому проході. Вживають всередину у водному настої (напар), зовнішньо — у вигляді гарячих іригацій і мазей. В останні роки я помітив кілька випадків спроб застосування міцного відвару гірчака водяний перець з метою кримінального аборту. Чи може водяний перець викликати аборт, не берусь твердити. Навпаки, він спиняє маткові кровотечі, і саме в цьому його основне значення.

При лікуванні геморою застосовують такий спосіб: 400,0 г свіжої трави гірчака водяний перець варять 15 хзилин у 2 .і води, настоюють 20 хвилин, проціджують. До відвару додають 2 склянки дуже гарячого молока, в якому варилось приблизно 400,0 г булки, порізаної на дрібні шматочки. Все це — відвар трави і булки — вливають у таз і сідають у нього, стараючись, щоб гемороїдальні шишки були зовні. Сидять у такій гарячій ванні хвилин 15, потім підмиваються теплою водою. Цей прийом застосовують після випорожнення.

Такі ванни повторюють щодня протягом місяця.

Порошком з трави гірчака водяний перець (2 частини), змішаним з порошком з квіток підмаренника справжнього (1 частина), засипають застарілі виразки навіть з "диким м'ясом".

Чай з трави водяного перцю 20,0 г на 1 л води п'ють при різних кровотечах, в тому числі й маткових.

При описі деревію вказано мазь, яку вживають при геморої.

У минулому при геморої дуже популярним засобом був чай-напар, а також сидячі ванни з трави Polygonum persicaria L. — гірчак почечуйний, або почечуйна трава. Особливо при збиранні вибирали екземпляри з темними плямами на листках. Для цієї ж меіи користувались і деякими іншими видами гірчака. Почечуй — стара назва геморою.

Зберігання. Траву гірчака водяний перець зберігають у дерев'яних ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...