WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вороняче око чотирилисте - Реферат

Вороняче око чотирилисте - Реферат

Реферат на тему:

Вороняче око чотирилисте

Paris quadrifolia L.—- вороняче око чотирилисте. Хрещате зілля, ранник, сухотник (дуже отруйна рослина, особливо ягоди і кореневище). Російські назви: вороний глаз четырехлистный, четырехлистник одно-ягодный, одноягодник четырехлистный;

Родина: Liliaceae — лілійні.

Багаторічна трав'яниста рослина з довгим повзучим кореневищем, одягненим піхвовими листками. Стебло пряме, стояче, заввишки 15—30 см. Листки, здебільшого в числі 4 (зрідка 5, 6, 8 — як виняток), у кільці, у верхній частині стебла широкоеліптичні, оберненояйцевидні, короткозагострені, майже сидячі з трьома жилками і з збіжними розгалуженнями їх. Квітки — по одній у кожної рослини. Оцвітина складається з двох рядів листочків: 4—6 зовнішніх, ширших і 4—6 внутрішніх, вузьких, жовтуватих. Ці останні залишаються коло плода — сизувато-чорної ягоди. Цвіте в травні — червні. Росте в тінистих, переважно листяних, лісах, заростях. Поширене в лісових районах і в лісостепу.

Збирають всю рослину під час цвітіння і свіжою настоюють у спирті.

Рослина дуже отруйна: викликає сильний понос, блювання, особливо ягоди і кореневища.

У народі вживають спиртову настойку всієї рослини при туберкульозі легень як збуджуючий апетит і посилюючий перистальтику кишок засіб. В 1 склянці води розводять 2 чайні ложки цієї настойки і приймають по 1 столовій ложці кожні 1—2 години, але не більше 1 склянки протягом дня. Завищені дози викликають блювання. Твердять, що приймання такої настойки заспокоює нерви.

У західних областях УРСР дехто називає його "сухотником" як засіб від туберкульозу ("сухоти" — "виспоіу"—народна назва туберкульозу).


 
 

Цікаве

Загрузка...