WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Буркун лікарський - Реферат

Буркун лікарський - Реферат

Реферат на тему:

Буркун лікарський

Melilotus officinalis Desr.— буркун лікарський, буркун жовтий. Російська назва — донник лекарственный; польська — nostrzyk zolty.

Родина: Leguminosae — бобові (Papilionaceae — метеликові).

Дворічна трав'яниста рослина з галузистим, внизу дерев'янистим, прямостоячим або висхідним стеблом, заввишки 60—150 см, з трійчасто-пірчастими листками на черешку. Листки зверху сизувато-зелені, зісподу більш бліді, дрібнозубчасто-пилчасті. У нижніх листків листочки оберненояйцевидні, у верхніх — довгасті. Квітки жовті, дрібні, зібрані в довгасті багатоквіткові колосовидні пазушні грона, запашні (пахнуть кумарином). Цвіте з червня до жовтня.

Росте при дорогах, на полях, на засмічених місцях, схилах, у прилісках, на парових полях і перелогах, на межах, серед зерновик культур і по конюшині. Бур'ян. Поширений скрізь.

Збирають верхівки стебел з квітками; частіше самі тільки квітки.

Чай з напару квіток буркуна 30,0 г на 1 л кип'ятку п'ють при грудних хворобах по винній чарці (50,0 г) щогодини. Квітки буркуна в невеликих дозах входять у різні грудні суміші лікарських рослин. Розпарені в кип'ятку квітки буркуна прикладають як припарку на "застуджені" нариви, чиряки, що повільно формуються, і т. д.

Від молодих жінок м. Ровно я чув, що квітки буркуна, змішані порівну з травою золототисячника і квітками підбілу , лікують хворі яєчники. Приймають по '/з склянки напару (з 1 столової ложки суміші на 1 склянку води) 6 разів на день протягом 3—4 тижнів. При цьому рекомендується повне утримання від статевого життя на період лікування.

На селах сухі розтерті квітки буркуна додають для аромату до тютюну.

Зберігання. Квітки буркуна зберігають у папері, у жерстяних добре закритих коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...