WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Калачики лісові - Реферат

Калачики лісові - Реферат

Реферат на тему:

Калачики лісові

Malva silvest-ris L. — калачики лісові, мальва лісова, проскурник, просвирник, дика мальва.

Російські назви: просвирняк лесной, мальва лесная, калачики; польські: slaz lesny, slaz dziki.

Родина: Malvaceae — мальвові.

Однорічна, рідше дво-або багаторічна трав'яниста рослина з лежачим, висхідним або прямим шорстковолосистим стеблом, заввишки 30—120 см. Листки черешкові, округло-серцевидні, з 5—7 лопатями, зарубчасто-зубчасті, опушені.

Квітки великі (діаметр 30—40 мм), по 1—5 у пазухах листків. Пелюстки глибоковиїмчасті, довгасто-оберненояйцевидні, рожеві, поступово звужені у нігтик з 3 темними поздовжніми смужками; після сушіння стають темно-фіолетовими. Корені довгі, галузисті. Цвіте з червня по серпень. Росте не тільки в лісі, але часто на засмічених місцях, в городах, коло тинів, коло жител і будівель, на схилах коло доріг. Бур'ян. Поширений скрізь. Збирають квітки і листки під час цвітіння, а корені— восени.

Майже однакове застосування мають: Malva neglec-ta Wallr., Malva rotundifolia L. (або M. pusilla With., вона ж M. borealis Wallr.) та деякі інші види залежно від місцевості; те саме в певній мірі можна сказати і про Althaea .

Водний настій з квіток лісової мальви вживається всередину і зовнішньо, особливо при обтяжливому сухому кашлі, при катарах горла, при захриплості, в останньому випадку у вигляді полоскань. Таке саме застосування мають листки і корені. Дози різні. Квіток беруть 30,0—60,0 г на 1 л кип'ятку. До квіток мальви лісової звичайно домішують інші рослини: квітки гречки , траву медунки , квітки підбілу і квітки дикого маку ; усі компоненти в рівних частинах. Беруть 50,0 г цієї суміші, заливають кип'ятком, парять цілу ніч. Випивають за день за 5—6 прийомів,

При опухах селезінки роблять гарячі ванни з такої суміші: листків і квіток або всієї рослини мальви лісової — 200,0 г, трави чорнобилю — 150,0 г, квіток ромашки — 150,0 г, зерен вівса мірою в 1 л; все це заливають кип'ятком, вимочують цілий день, а ввечері кип'ятять (приблизно в 5 л води) і вливають у ванну. Ванну приймають безпосередньо перед сном.

Зберігання. Листки і квітки зберігають у жерстяних коробках, а корені — у мішках.


 
 

Цікаве

Загрузка...