WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Собача кропива - Реферат

Собача кропива - Реферат

Реферат на тему:

Собача кропива

Leonuros quinquelobatus Gilib. (L. villosus Desf., L. cardiaca L.) — собача кропива. Сердечник (назву і синоніми дано за "Флорой СССР", т. XXI.

В деяких працях Іі. cardiaca L. описується як рослина, яка відрізняється від L. villosus менш волосистими стеблом і листками або майже гола. В народі застосовують обидва види). Російська назва — пустырник волосистый; польська — serdecznik pospolity. Родина: Labiatae — губоцвіті.

Багаторічні трав'янисті рослини з зеленим опушеним прямим, здебільшого галузистим, стеблом, заввишки 30—100 см. Нижні листки округлі або: яйцевидні, з серцевидною основою, майже до середини пальчасто-п'ятироздільні, середні довгасто-еліптичні або ланцетні, трироздільні або трилопатеві, всі вгорі великозарубчасто-пилчасті, з пушком, гострі, зверху темно-зелені, зісподу ясно-зелені. Верхня губа віночка пурпурова, нижня губа посередині жовта, з пурпуровими цяточками (зрідка віночок білий). Квітки зібрані густими кільцями, які сидять у пазухах прицвіткових листків. Прицвітки трохи колючі. Цвіте з червня до кінця вересня. Росте на засмічених місцях, по пустирях, На схилах, над обривами, в занедбаних садах, під тинами, на кладовищах. Поширена скрізь.

Збирають усю рослину під час цвітіння, зрізуючи знизу в тій частині, де стебло менш пружне, звичайно, де починаються! листки.

У народі віддають перевагу свіжій рослині, користуючись вижатим з неї соком. Висушену собачу кропиву вживають у відповідно збільшеній кількості: 1 столову ложку з верхом дрібно порізаної рослини на 1 склянку кип'ятку у вигляді напару за 2 прийоми. Сік із свіжої рослини приймають 3 рази-на день по 30—40 крапель на 1 столовій ложці води, за півгодини до їди.

Як сік із свіжої рослини, так і напар із сушеної приймають при ослабленій діяльності серця, при неврозі серця, слабому пульсі, задишці.

Застосовується також при шлунково-кишкових захворюваннях, прй; хронічних катарах товстих кишок, при шлункових спазмах тощо. У багатьох випадках доводилось спостерігати вилікування хронічних кишкових хворих після тритижневого приймання собачої кропиви.

Собачою кропивою користуються також при різних нервових зворушеннях, при переляках, прикростях і т. д., заспокоюючою нервову систему, віддаючи їй перевагу перед валеріаною і бромідами.

При підвищеному тиску крові її приймають у суміші в, рівних частинах з травою сухоцвіту болотяного , квітками глоду і листками омели по 40,0 г на 1 л кип'ятку. В тих місцевостях, де валеріана не росте, народ замість неї вживає траву собачої кропиви.

На зиму собачу кропиву заготовляють, змішуючи 2 частини свіжого соку з 3 частинами спирту. Приймають 3 рази на день по 25—30 крапель на воді.

Зберігання. Зберігають собачу кропиву в ящиках, викладених всередині папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...