WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Яловець звичайний - Реферат

Яловець звичайний - Реферат

Реферат на тему:

Яловець звичайний

Juniperus communis L.— яловець звичайний. Російська назва — можжевельник обыкновенный; польська— jalowiec nospolity.

Клас — хвойні (Coniferales), родина: Cupressaceae— кипарисові.

Відомий кущ (іноді деревце). Листки лінійно-шило-

видні, колючі, прямі, розміщені кільцями по 3. Квітки дводомні. Ягодоподібні шишки складаються з 3—6 плодових лусок, які в міру достигання стають м'ясистими і зростаються. Вони синюваті або синювато-чорні, з 3 насінинками.

Росте в соснових лісах. Цвіте з червня по серпень. У північних областях Союзу PCP дуже звичайний. В УРСР росте в лісових районах північної смуги лісостепу; островами у значній кількості на Поліссі. На поліських пісках він низький; на волинському чорноземі дико не росте, а посаджений, прийнявшись, виростає у високе деревце (до 5 м заввишки), здалека нагадує ялинку. Росте дуже повільно.

Збирають цілком стиглі "ягоди" (ягодоподібні шишки) пізно восени в суху погоду. Зважаючи на колючість куща, збирати руками важко; тому звичайно підстеляють під кущ рядно або мішковину і обтрушують, ударяючи по гілках палицею. Стиглі ягоди легко опадають.

Сушать ягоди на горищі, але не в печі, потім відбирають і відкидають нестиглі ягоди та інші домішки.

Має сечогінне діяння і збуджує апетит. Наукова медицина вживає ялівцеві ягоди як ароматичний і сечогінний засіб.

Народ вживає яловець всередину і зовнішньо. При зовнішньому вживанні до ягід додають ще й гілки. Відвар ягід п'ють при всіх видах захворювань нирок (5,0 г на 1 склянку води), а зовнішньо з відвару ягід і гілок з деревом (дрібно порублених) роблять ванни при ревматичних болях; самими гілками дезинфікують прйміщення, в яких були заразні хворі, для чого гілки спалюють (тлінням) на гарячому вугіллі.

Особисто я вживаю ялівцеві ягоди при лікуванні нирок у невеликих кількостях, вважаючи їх засобом, який подразнює нирки (хоч сечогінний ефект високий, але болісний) .

Печінковим хворим я найчастіше рекомендував жувати ягоди, як це рекомендує Кнейп. У перший день 4 ягоди старанно пережовувати, кісточки виплюнути. В наступні дні до 12—13-го дня додавати по 1 ягоді щодня, після чого поступово зменшувати по 1 ягоді до вихідних чотирьох. Такі прийоми ялівцевих ягід поліпшують апетит, сприяють видаленню газів, роблять помірне жовчогінне і дезинфікуюче жовчні протоки діяння. Такі незначні дози корисні і для нирок і не подразнюють їх.

Зовнішньо вживають ялівцеву спиртову настойку для втирання при ревматизмі і подагричних запаленнях з опухами. При болях у вусі вкладають в нього вату, зволожену ялівцевим спиртом і старанно вижату.


 
 

Цікаве

Загрузка...