WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Хміль звичайний - Реферат

Хміль звичайний - Реферат

Реферат на тему:

Хміль звичайний

Humulus lupulus L.— хміль звичайний. Російська назва — хмель; польська — chmiel.

Родина: Cannabinaceae — коноплеві.

Хміль — багаторічна дводомна рослина. Щороку навесні з кореневищ хмелю виростають довгі, іноді до 18 м виткі, звичайно шестигранні, всередині порожнисті стебла. Взимку відмирають. Корені іноді заглиблюються в грунт більш як на 3 м. Кореневища являють собою підземні змінені стебла і мають у вузлах бруньки. Добре відома рослина, поширена повсюдно, крім Крайньої Півночі і степових південних районів. Культивується в багатьох союзних республіках і росте дико в зарослих чагарниками заплавах рік, над обривами, в долинах, на лісових галявинах тощо.

Збирають навесні молоді пагони, а восени, звичайно на початку серпня, шишки хмелю, коли вони достигають. В цьому випадку вони золотисто-зеленого кольору з характерним хмельовим запахом, при здушуванні пружинять і виповнені "жовтим порошком" — лупуліном.

Шишки хмелю вживають при запаленні нирок, при водянці, при подразненні сечового міхура і в сумішах з іншими лікарськими рослинами. Самі по собі застосовуються при катарах шлунка, при хворобах жовчного міхура і печінки, при нервовому безсонні, для пом'якшувальних компресів і припарок на чиряки, нариви і виразки як заспокоюючі біль.

Всередину вживають напар з шишок: 20,0 г на 1 л кип'ятку або порошок з них по малій чайній ложечці -З рази на день, запиваючи водою. Замість такого порошку приймають лупулін 2 рази на день на кінчику складеного ножа (приблизно 0,3—0,4 г).

1. При жовтяниці: навесні і влітку готують суміш з 1 склянки гарячого пряженого молока, 1 склянки гарячої води і туди вливають 2 столові ложки соку з молодих пагонів або гілок хмелю. Цю суміш випивають теплою за день. Взимку роблять так само, але замість соку з хмелю беруть 2 столові ложки потертих шишок і попереду цілу ніч намочують їх (парять) у суміші молока з водою. Випивають цей напар за день.

2. Нервовохворим, у яких безсоння, а також при безсонні, що супроводиться іншими хворобами (легеневими), дають 2 рази на день — перед обідом і перед відходом до сну — на грудочці цукру або на 1 чайній ложці води по 5—7 крапель настойки: з 1 вагової частини шишок хмелю на 4 вагові частини спирту.

Таку ж настойку і в такій же дозі приймають при гастритах і при глистах.

Зовнішньо. Для заспокоєння болю при ушибах і наривах хворі місця змазують маззю, приготовленою шляхом розтирання шишок хмелю з несолоним свинячим топленим салом (смальцем).

При випадінні волосся миють голову в напарі (інші у відварі) шишок хмелю.

В деяких місцевостях свиням, поставленим на відгодівлю (некастрованим), коли вони впадають у стан статевої хоті, підливають в корм міцного напару з шишок хмелю, твердячи, що від цього вони заспокоюються і знову добре годуються.

Шишки хмелю сушать у затінку, розстеляючи їх тонким шаром, до стану, коли стрижень всередині шишки при згинанні ламається. Після цього складають у коробки або мішки, міцно їх спресовуючи шар за шаром.

З промисловою метою для консервації сухі шишки хмелю обкурюють, спалюючи сірку, після чого їх сильно пресують на спеціальних пресах і зберігають у спеціальних мішках.


 
 

Цікаве

Загрузка...