WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Підмаренник справжній - Реферат

Підмаренник справжній - Реферат

Реферат на тему:

Підмаренник справжній

Galium verum L. — підмаренник справжній. Медівник. Російська назва — подмаренник настоящий; польські: przytulja zlta, przytulja wlasciwa, rojnik.

Родина: Rubiaceae — маренові.

Багаторічна трав'яниста рослина заввишки 15—80 см, з прямими короткоопушеними, слабими стеблами, які піднімаються з галузистого кореневища. Квітки в довгій густій пірамідальній волоті, з медовим запахом, яскраво-жовті, дрібні. Листки зісподу сірувато-барха-тисто-опушені, зверху темно-зелені, блискучі, вузьколінійні, гострокінцеві, по 8—12 в кільці. Цвіте з кінця червня, в липні. Смак рослини гіркий, в'яжучий.

Росте на сухих горбах, луках, при дорогах, на межах, схилах, серед чагарників, на полянах. Поширений повсюдно.

Збирають усю рослину під час цвітіння і квітки. Вживають всередину напар з порізаної рослини — 40,0 г на 1 л води — при водянці. Влітку—вижатий сік із свіжої рослини по 3—4 чарки на день за 2—3 прийоми як сечогінний засіб при водянці, хворобах нирок, висипах на шкірі, наривах, екземі тощо.

Зовнішньо напар і сік з рослини вживають для промивання ран, наривів; для цієї ж мети користуються присипкою з розтертих квіток підмаренника.

Уся рослина вважається кровоспинним засобом поряд з насінням липи, соком кореня живокосту, травою грициків, гірчака водяний перець і споришу. При кровотечі з носа втягують у ніздрі сік з підмаренника, а кровотечні рани посипають порошком з його квіток.

Зберігання. Рослину і квітки зберігають у щільно — закритих коробках, виклаколючок (на відміну від G. germanica L.), борозенчасто-ребристе, з гілками, направленими вгору. Листки ланцетні або еліптичні, переважно по краях і вздовж жилок — з пушком. Квітки в довгих гронах, золотисто-жовті. Цвіте в червні, липні і частково в серпні. Плоди чорні. Росте на схилах горбів і узгір'їв, на краях сухих лісів, серед чагарників, при лісових дорогах, на пісках.

Зустрічається повсюдно.

Збирають гілки, зрізуючи їх серпом під час цвітіння.

В народі вживають відвар з гілок дроку При водянці (живота), при хворобах печінки, при всіх видах жовтяниці і як кровоочисне. Беруть 15,0 г сушеної трави, заливають 33 столовими ложками сирої холодної води, ставлять на вогонь і кип'ятять, поки залишиться '/з рідини. Коли прохолоне, відціджують. Приймають кожні 2 години по 2 столові ложки, поки не почне проносити і гнати сечу. Ліки ці приймають через день. Вважають за необхідне пристосувати цей метод індивідуально до кожного хворого. Протягом І—2 днів встановлюють індивідуальну дозировку. Спосіб вибору дози дроку в народі досить широко відомий.

Дрік використовується для фарбування тканин. Зберігання. Траву дроку зберігають, у дерев'яних ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...