WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Очанка лікарська - Реферат

Очанка лікарська - Реферат

Реферат на тему:

Очанка лікарська

Euphrasia officinalis L.— очанка лікарська. Російська назва — очанка лекарственная; польська — swietlik.

Родина: Scrophularia-сеае — ранникові.

Невелика (10—15 см заввишки) однорічна трав'яниста рослина з стеблом, вкритим волосками. Листки яйцевидні, зубчасті. Квітки (віночок) білі з синіми поздовжніми жилками і блідожовтим зівом. Смак гірко-солоний. Запаху не має. Очанка — рослина напівпаразитуюча на інших рослинах (на коренях), особливо на лукових травах (Сгатіпеае— злакові). Росте на луках, по схилах, серед чагарників, на низовинних торфовищах. Поширена повсюдно — найбільше в лісостепу, Поліссі і північно-східному степу. Цвіте в липні—серпні.

Збирають всю рослину, вириваючи її з землі.

Вживання. Наукова медицина не користується цією рослиною. За новішими даними, очанка містить глюкозиди, які діють на серце.

Народна медицина застосовує очанку найчастіше при лікуванні очей, а також при катарі шлунка і товстих кишок. Вживається очанка або у вигляді водного напару, або у вигляді порошку. Для водного напару беруть 40,0—50,0 г очанки на 1 л води. Випивають за день 3 склянки за 5 прийомів. У порошку очанку приймають по 2,0 г на прийом 3 рази на день.

Ефект від застосування очанки настає не відразу. Повторюючись, хочу нагадати, що вживання лікарських рослин в народі характерне своєю тривалістю. Пояснюється це тим, що діючих лікарських речовин в рослинах часто дуже мало, а тому розраховувати на скорий ефект ніяк не можна. Рослинами лікуються іноді дуже довго: залежно від характеру і роду хвороби навіть до двох років, з перервами у прийманні нз 10—15 днів через кожні 2 місяці. Якщо цей принцип мати на увазі при терапії лікарськими рослинами, то при лікуванні очей очанкою він, можливо, має особливе значення. Я спостерігав у однієї хворої разюче діяння очанки, і це дає мені право зробити висновок, що при анатомічній цілості ока очанка в суміші з іншими травами дає позитивні результати.

Як же при лікуванні очей користуються очанкою? В 1 л кип'ятку париться 50,0 г очанки; коли напар прохолоне, в нього вмочують чисті шматочки і прикладають до хворих очей. Вдень цей же напар впускають в очі і двічі на день ним же промивають очі. Крім зовнішнього користування очанкою, її одночасно приймають і всередину, випиваючи за день по 3 чарки молока, кожен раз з 2,0 г порошку з трави очанки.

Якщо очанку мішати з іншими рослинами, то для очної практики найкращими інгредієнтами вважаються пелюстки волошок , цвіту бузини чорної 1 насіння кропу городнього, взяті за вагою порівну.

2 ложки суміші на склянку кип'ятку парять у гарячій духовці 2 години. Цей напар, профільтрований крізь вату, вводять в очі по кілька крапель і цим же напаром щодня, по 2 рази, промивають їх.

Зберігання. Висушену і порізану траву очанки зберігають в ящиках, обкладених всередині папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...