WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Папороть чоловіча - Реферат

Папороть чоловіча - Реферат

Реферат на тему:

Папороть чоловіча

Dryopteris filix mas (L.) Schott.—папороть чоловіча. Папоротник; Aspidium filix mas Sw., Poly-stichum filix mas Roth, (отруйна рослина). Російські назви: щитовник мужской, или щитовник аптечный, папоротник;

Клас: Рііісаіез — папороті; родина: Роїурооласеае — багатоніжкові.

Багаторічна трав'яниста спорова рослина без надземного стебла, з товстим, косо ростучим кореневищем, від якого виростають пучком, зібраним у лійку, пірчасто-роздільні листки з короткими черешками, вкритими буруватими лусочками, і лінійно-ланцетними листочками. На кінець літа на нижньому боці листків розвиваються двома рядами по боках жилки — круглі спорангії.

Росте переважно в тінистих, але не глухих лісах, частіше у вогких місцях, і серед чагарників. Поширена скрізь.

Збирають восени або рано навесні до розвитку листків товсті кореневища, викопуючи їх, очищають від коренів і омертвілих тканин — залишків листяних лусок і черешків, залишаючи тільки зеленуватого кольору "здорове тіло" кореневища; не миють. Кореневище з "тілом" іншого кольору вважається непридатним для лікувальних цілей. Розрізують на куски і сушать у затінку.

Порошок з кореневища папороті вживають як глистогінний засіб і особливо, щоб вигнати солітера.

Звичайно в народі в більшості випадків не досягається повного вигнання солітера. Наводжу процедуру вигнання солітера, яка в народному застосуванні дає кращі результати. Цілий день їдять тільки рідкі страви і ввечері приймають 17 г—2 столові ложки рицини, а перед сном з'їдають кілька кусочків оселедця з цибулею. На ступного дня натщесерце, через кожні 2 хвилини протягом години, приймають ЗО пілюль, приготовлених так: 2,0 г порошку з кореневища папороті змішують з 2,0 мл ефірної настойки з того ж кореневища і всю масу ділять на 30 пілюль. Після приймання пілюль нічого не їдять і через 5 годин випивають 1 столову ложку рицини. При позиві до випорожнення сідають на горщик, наповнений на % об'єму теплим молоком. При дефекації стараються більше натужуватися. При таких процедурах удається вигнати солітер разом з головкою.

Вважають, що рицинову олію після папороті можна приймати не раніше і не пізніше як через 5 годин, інакше може настати сліпота.

При солітері в народі рекомендували також з'їдати натщесерце багато свіжих ягід малини.

Зберігання. Кореневище папороті зберігають у жерстяній коробці в укритому сухому місці.


 
 

Цікаве

Загрузка...