WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Росичка кругло листа - Реферат

Росичка кругло листа - Реферат

Реферат на тему:

Росичка кругло листа

Drosera rotundi-folia L.— росичка круглолиста. Росянка, мухоловка. Російські назви: росянка круг-лолистная, солнечная роса, мухоловка; польські: го-siczka, rosnik mucholapka.

Родина: Droseraceae— росичкові.

Багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина, заввишки 10—25 см. Комахи, сідаючи на листки, прилипають завдяки крапелькам липкої рідини на війках листків. Війки листка згинаються і покривають комаху. Рідина, виділювана залозками, перетравлює речовини тіла комахи, і рослина засвоює їх. Через кілька днів листок знову набирає попереднього вигляду, бо війки випрямляються і знову на кінчиках їх виділяються крапельки соку.

Пластинки листків округлі, зразу переходять у довгий черешок, здаються червонуватими завдяки червоним залозкам на війках. Листки в розетці. Стебло дуже вкорочене, а квіткова стрілка в 2—4 рази довша за листки. Квітки білі. Цвіте в червні — серпні. Росте по торфових сфагнових ("білий мох") болотах, а також на перехідних і рідко зустрічається на низинних осоково-мохових купинястих болотах. Поширена там, де є ці болота в Європейській частині СРСР, в Сибіру і на Далекому Сході.

Таке ж застосування має і другий вид — Drosera ап-glica Huds.—і росичка англійська, або, як називається в народі, довголиста. Пластинка її листка, поступово звужуючись у черешок, має вигляд лопаточки. Квітконосні стебельця її довші. Росте в тих самих місцях і має таке саме поширення, але зустрічається рідше, ніж попередня.

Збирають найчастіше під час цвітіння, вириваючи всю рослину. Очищають і сушать у затінку на папері або фанері.

Старий народний засіб при сильному судорожному кашлі, бронхіальному кашлі, а також при коклюші, при приступах астми, катаральному стані легень, при захворюваннях кишечника. Роблять напар-щіпки (1 чайна ложечка з верхом) порізаної трави на 1 склянку кип'ятку. П'ють ковтками з інтервалами, 1—2 склянки на день. Сильніша дозировка звичайно не зменшує, а ще посилює кашель. В деяких місцях приймали його раніше при епі-лепсіях. В Польщі пили росичковий чай при артеріосклерозі.

Соком свіжої росички мажуть плями на шкірі, веснянки, бородавки, мозолі і затверділості шкіри, а дехто навіть — хворі на більмо очі.

Зберігають сухе зілля росичок у коробках, вистелених папером, пухким шаром. Дехто, навпаки, майже пресує.


 
 

Цікаве

Загрузка...