WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Дурман - Реферат

Дурман - Реферат

Реферат на тему:

Дурман

Datura stramonium L. — дурман (сильно отруйна рослина). Дур, смердячий дур, дурколюх, свинки, дендера, німиця, колюхи. Російська назва — дурман вонючий, или обыкновенный;

Родина: Solanaceae — пасльонові.

Однорічна трав'яниста рослина заввишки 30—100 см. Стебло вилчасто-галузисте, дудчасте, гладке. Листки великі, майже лопатеві, виїмчасто-зубчасті, загострені. Віночки квіток великі, білі, хвилясто-зрослі, чашечки трубчасті, п'ятигранні, зісподу розширені. Плід — велика коробочка, зовні з зеленими колючками. Насінини матово-чорні (сплюснуто-нирковидні). Цвіте з червня до кінця серпня. Росте на пустирях, засмічених місцях, на городах, по краях сільських вулиць, на звалищах сміття. Поширений скрізь, особливо багато його в чорноземній смузі. Збирають листки під час цвітіння і на-: сіння — восени з достиглих потрісканих коробочок, додержуючи обережності, тобто не доторкуючись руками до губів, носа, очей. Після роботи негайно миють руки. Щороку заготовляють свіжі запаси рослини, а старі спалюють.

Всередину вживають порошок з сушених листків у дуже малих дозах, звичайно на кінчику вузького складеного ножика, хоч і це небезпечно, бо можна завищити дозу. Можна визначити як найвищу денну дозу 0,1 — 0,3 г. В усіх випадках приймають як наркотичний засіб при задишці, судорожному кашлі, падучій хворобі, сильних шлунково-кишкових болях. В таких же випадках приймають настойку з насіння дурману, не більше як 2 краплі на 1 столову ложку води на прийом і не частіше як 5 разів на день. Настойку готують так: 1 частину подрібненого насіння заливають 5 частинами 70е спирту, настоюють протягом 7 днів і відфільтровують.

1 При запаленні очей роблять примочки з розведеної настойки насіння дурману: 1 столова ложка настойки на півсклянки води.

При астматичному кашлі і при хронічних катарах дихальних шляхів затягуються легко димом з маленької папіроски, скрученої з потертих сухих листків дурману; в тих же випадках вдихають дим з тліючого на вугіллі порошку листків дурману.

Зберігання. Листки і насіння зберігають окремо в коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...