WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ряст - Реферат

Ряст - Реферат

Реферат на тему:

Ряст

Corydalis solida Sm. (вона ж С. Halleri Willd.) — ряст (дуже отруйна рослина). Російські назви: хохлатка плотная (хо-хлатка Галлера), ряст; польська — kokorycz peina. Родина: Papaveraceae — макові. (Деякі ботаніки залічували ряст до виділеної ними родини Fumariaceae — руткових. Справді ряст схожий на невеликі, сильні рослини дим'янки — рутки).

Багаторічна трав'яниста рослина з негалузистим стеблом заввишки 15—25 см, формує корінь у вигляді щільної підземної бульби (на відміну від інших видів рястів з бульбою або без бульби). Листки ніжні, двічі трійчасті, з надрізаними часточками. Квітки малі, ясно-пурпурові (червонувато-лілові), зібрані в густе одиночне невелике "хохлате" (чубате) гроно. Цвіте рано навесні, тобто наприкінці березня і в квітні, при пізній весні —' і в травні.

Росте в листяних лісах, серед ліщини, під кущами. Зустрічається в старих парках, вологих прилісках, найчастіше на перегнійних, темних або чорноземних грун-

Другий вид, застосовуваний знахарями, це — Coryda-lis cava (Mill.) Schweig et Koert. Fumaria cava (Mill.) — ряст порожнистий. Бульба її порожниста, тобто немовби з видовбаним дном — звідси й назва. Росте і поширений в тих же місцях, що й попередній.

З лікувальною метою використовують ці рослини під час цвітіння, але частіше бульби, які збирають влітку, висушують у відлюдному місці (отруйна!), після чого зберігають у мішечку, підвішеному в укритті.

Цю рослину я б назвав типово знахарською, секретною. Про неї неохоче розповідають, але разом з тим випадки застосування її дуже різноманітні. , У глечик ємкістю близько 2,5 л кладуть 2 цілі рослини з перерізаними на дві половинки бульбами. Мочать їх у перевареній воді кімнатної температури цілу ніч, а вдень як ліками користуються водою, в якій мокли рослини рясту. Поять нею хворих ковтками з перервами, склянку або дві на добу. Дехто робив горілчаний міцний настій порізаних бульб і лікував хворих краплями —10—15 крапель на півсклянки води двічі на день; лікують також і порошком розтертого кусочка бульби в дозі "на кінчику складаного ножа", випиваючи його з півсклянкою води 3 рази на день.

Застосовували цей засіб при нервових шоках, переляках, істеричних припадках, навіть при епілепсії, припадках божевілля (поять насильно) і подібних проявах. В українському народі є вислів "трястя трясе". Це буває при нервовому потрясінні, але є і хвороба паралічного типу—"трясучка", коли мимовільно трясуться руки, j ноги, голова (не ототожнювати з малярійними припадками). При цих хворобах і користуються рястом.

Ми повинні ще раз попередити проти самолікування цим засобом, поки він не буде рекомендований наукою. Дозировку точно я не встановив. Рослина дуже отруйна.


 
 

Цікаве

Загрузка...