WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Берізка польова - Реферат

Берізка польова - Реферат

Реферат на тему:

Берізка польова

Convolvulus аг-vensis L.— берізка польова. Повійка, в'юнок, повуйка. Російські назви: вьюнок полевой, березка; польські: powoj polny, powojka.

Родина: Convolvulaceae— берізкові.

Трав'яниста багаторічна рослина з сланким і витким стеблом завдовжки 30—80 см, з дзвоникуватими рожевими або рожево-білими, зібраними по дві-три, квітками. Листки на довгих черешках, довгасто-ланцетні або довгасто-яйцевидні з серцевидно-стріловидною основою, цілокраї. Цвіте з червня до кінця вересня. Росте як бур'ян на полях, особливо в погано оброблених городах, на сухих луках, по межах і т. д. Поширена скрізь.

Отруйна рослина, але в народі отруйність її не підкреслюється. У сумішах з іншим зіллям влітку дають берізку часто у великій кількості для корму свиням і ніяких ознак отруєння не помічають.

Однак це не означає, що всередину можна приймати берізку без обмежень. В науковій літературі є вказівки, що великі кількості свіжої берізки небезпечні для коней.

Траву з квітками або самі квітки вживають як загоюючий засіб. Напар-чай з кореневища з коренями (1 чайна ложечка на 1 склянку кип'ятку) вживали іноді як проносний засіб. У вижатому з квіток і трави соку намочують шматочки і прикладають на рани. Для цієї ж мети готують і спиртову настойку, 1 столова ложка якої розводиться у півсклянці перевареної води і використовується для компресів і примочок до ран. Саму настойку готують так: на 2 частини трави або квіток берізки беруть 4 частини спирту. Настоюють 15 днів, фільтрують і зливають у пляшечку.

Сушеної берізки для лікувальних цілей не заготовляють, бо в сухому вигляді вона втрачає свої властивості.


 
 

Цікаве

Загрузка...