WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Цикорій дикий - Реферат

Цикорій дикий - Реферат

Реферат на тему:

Цикорій дикий

Cichorium intybus L.— цикорій дикий. Петрові батоги. Російська назва — цикорий дикий, или обыкновенный; польські: dzika cykorija, podrznik.

Родина: Compositae — складноцвіті.

Багаторічна трав'яниста рослина із стовщеним веретеноподібним коренем, з прямим від 30 до 150 см заввишки стеблом з розчепіреними гілками. Прикореневі листки виїмчасто-пірчасто-роздільні; стеблові листки ланцетні, гострозубчасті, стеблообгортні, чергові верхівкові— цілокраї. Кошички сидячі, сидять одиночно або по 2—3. Квітки голубі, рідко білі, ще рідше рожеві. Цвіте в червні — серпні. Росте по краях доріг, коло канав, на межах, по схилах. Поширений по всій УРСР, часто як бур'ян, і повсюдно в середній частині СРСР.

Збирають цілу рослину з коренем під час цвітіння. На організм людини діє, поліпшуючи обмін речовин, посилює травлення.

Вживання, Наукова медицина не вживає цієї рослини.

Народна медицина користується цілою рослиною цикорію, вживаючи його при хворобах шлунково-кишкового тракту, при цирозах печінки, опуху селезінки, але найголовніше застосування він має при хворобах печінки і особливо жовтяниці.

Для виготовлення напару або відвару беруть близько 40,0 г висушеної рослини на 1 л води. Приймають по 1 склянці настою тричі на день. Найча'стіше, однак, траву цикорію з коренем вживають у сумішах, застосовуваних при хворобах печінки, про що було вказано в нарисі про нагідки та про інші рослини.

Зовнішньо відвар трави цикорію вживається при лікуванні екземи з метою зняти струп і очистити уражене екземою тіло. Для цього намочують у відварі цикорію льняні шматочки, обкладають ними екземні місця і роблять це доти, поки на поверхні не залишиться від струпу чисте червоне місце (без епідермісу) і без явищ запалення. У відвар цикорію, поки він гарячий, кладуть пелюстки троянди і траву хвоща ; коли він прохолоне, проціджують і зливають у пляшку.

Зберігання. Порізану траву цикорію зберігають у ящиках, обкладених всередині папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...