WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Грицики звичайні - Реферат

Грицики звичайні - Реферат

Реферат на тему:

Грицики звичайні

Capsella bursa pastoris Medic.— грицики звичайні. Тоболки. Російські назви: пастушья сумка, сумочник пастуший; польські: tasznik pospolity, kaszka, to-bolki, kaletka pasterska.

Родина: Cruciferae — хрестоцвіті.

Повсюдно поширений бур'ян. Однорічна, іноді 2-річна трав'яниста рослина з прикореневою розеткою піргчасто-розсічених листків і прямим простим, іноді галузистим стеблом, на якому листки дрібні сидячі, цілі або виїмчасто-зубчасті. Плоди — стручки у формі сердечка або сумочки. Білі дрібні квітки зібрані в довгу волоть. Рослина цвіте з квітня до вересня поступово від низу стебла до верху; так і достигає.

Росте на полях, в городах, коло доріг, коло жител. На хороших грунтах досягає висоти до 60 см, звичайно — 10—40 см.

Збирають усю траву, зрізуючи її (дехто вириває) під час цвітіння.

Напар грициків 40,0—50,0 г на 1 л кип'ятку приймають при хворобах печінки, жовчних і ниркових каменях, Дехто вважає, що сік з пом'ятих і вижатих рослин грициків по 40—50 крапель на 1 столову ложку води в усіх випадках діє енергійніше, ніж напар. Такий же сік приймають також при ревматизмі і поносах. При поносах приймають не на воді, а на чарці горілки.

При каверні в легенях: на 2 склянки води беруть 2 столові ложки трави грициків, 1 столову ложку дубової кори і півсклянки портвейну. Все це варять 10 хвилин в закритій посудині. Весь напар випивають протягом дня.

Зберігання. Суху траву грициків зберігають в ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...