WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Суховершки звичайні - Реферат

Суховершки звичайні - Реферат

Реферат на тему:

Суховершки звичайні

Brunella vulgaris L.— суховершки звичайні. Черноголовка, головочка. Російська назва — Черноголовка обыкновенная; польські: glуwienka pospolita, chmielik.

Родина: Labiatae — губоцвіті.

Невелика багаторічна трав'яниста рослина, яка утворює галузисті, повзучі кореневища, з вузлів яких виростають нечисленні, що вкорінюються, висхідні або прямі стебла, заввишки 7—45 см (частіше близько 10—12 см). Листки цілі, голі або слабово-лосисті, черешкові; верхня пара при самому суцвітті. Віночки темно-фіолетово-голубуваті, рідко рожеві або брудно-білі; у квіток, що сидять у пазухах маленьких прицвітків, — по шість, у кільцях, що утворюють густе, головчасте верхівкове суцвіття.

З однаковою лікарською метою приймають і другий вид: В. grandiflora Jack.— Черноголовка крупноквіікова, яка Мал п Brunena vulgaris-відрізняється від попередньої суховершки звичайні, більш крупними квітками і суцвіттями — головками без пари листків біля їх основи. Кореневище здебільшого підземне. В народі цих двох видів не підрозділяють.

Цвітуть чорноголовки з травня до кінця вересня (крупна дещо раніше, ніж звичайна).

Суховершки звичайні ростуть по більш сухих луках, чагарниках, заростях, при дорогах, в гаях. Суховершки крупноквіткові — там же, але частіше на схилах, узгір'ях, особливо лесово-вапнистих. Обидві рослини поширені повсюдно; крупні частіше в чорноземній смузі.

Збирають усі рослини під час цвітіння, вириваючи з кореневищем. Очищають і сушать у затінку.

Застосування суховершків дуже схоже з застосуванням рослині які мають в'яжучі властивості (перстач, родовик, прчак ракові шийки, корені гравілату, шишки вільхи та іи.).

Беруть з розрахунку 1 столова ложка з верхом подрібненої трави на 1 склянку води. Кип'ятять хвилин 5, настоюють з годину і теплим відваром полощуть горло при запаленнях слизової, ангіні, простуді, полощуть рот, змивають пролежні, промивають при перев'язках рани.

Всеоедини поиймають гарячим по півсклянки тричі на день при поносах колітного, дезинтерійного та іншого походження.

Інші цілі їх застосування (наприклад, заварювання як міцного чаю і питва для надання сил лісорубам, косарям і т. д.) навряд чи мають значення.

Зберігають траву суховершків у пакетах, у папері або в мішечках.


 
 

Цікаве

Загрузка...