WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Овес посівний - Реферат

Овес посівний - Реферат

Реферат на тему:

Овес посівний

Avena sativa L.—. Російська назва — овес посевной; польська — owies.

Родина: Gramineae — злакозі.

Відомий культурний злак. З лікувальною метою народ вживає крупи, борошно і солому, причому крупи і борошно з вівса вживаються як дієтичний засіб, а солома — як лікувальний.

З вівсяного борошна готують киселі, які вживаються не тільки як поживна страва при шлунково-кишкових захворюваннях, а й як обволікаючий засіб при поносах; в тих же випадках застосовують "клейки" (відвар) з вівсяних крупів, в тому числі і в дитячій практиці.

Чай і відвар з вівсяної соломи вживають в народі як потогінний, вітрогінний і сечогінний засіб. Відвар застосовують також при водянці живота, що виникла при хворобах нирок, і як жарознижуючий засіб. Для напару беруть всякі кількості, для відвару — 30,0-40,0 г вівсяної порізаної на січку соломи на 1 л води.

Зовнішньо. Ванни з відвару вівсяної соломи роблять для рахітичних і золотушних дітей, а міцним відваром користуються для ножних ванн при потінні ніг. В останньому випадку застосовуються щоденні 15—20-хвилинні ванни, часто з додаванням відвару з дубової кори.

З міцного відвару вівсяної соломи роблять припарки при хворобах кісток.

При каменях нирок роблять з міцного відвару вівсяної соломи гарячі обклади (компреси) і припарки на ділянку нирок як засіб, що розігріває і розширює сечоводи, полегшує проходження каменів.


 
 

Цікаве

Загрузка...