WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Маренка запашна - Реферат

Маренка запашна - Реферат

Реферат на тему:

Маренка запашна

Asperula odora-ta L. —. Підмаренник (плутають з Galium L.). Російські назви: ясменник пахучий, шерош-ница душистая; польські: marzanka wonna, majownik, barvica wonna.

Родина: Rubiaceae — маренові.

Багаторічна трав'яниста рослина з прямостоячим голим чотиригранним стеблом заввишки 10—50 см. Листки тонкі, темно-зелені, по краях злегка шорсткі, гострокінцеві, зібрані у вузлах в З—8-членні кільця. Суцвіття у вигляді верхівкового щитка, малоквіткове, звичайно складається з трьох півзонтиків, квітки дрібні, звичайно білі (при сушінні чорніють).

Уся рослина пахне кумарином, особливо в сухому вигляді. Цвіте в травні — червні. Росте в тінистих лісах, заростях, на вогкуватому перегнійному грунті. Поширена в лісостепу, на Поліссі.

Збирають усю траву під кінець цвітіння і пізніше.

Сушити слід швидко. Зберігати в сухому місці (гігроскопічна, через що у вогкому місці чорніє). При хорошому сушінні також трохи темніє, але зберігає зелений колір.

Маренка запашна в народній медицині входить до складу сумішей рослин, які вживаються для поліпшення обміну речовин і особливо при хворобах печінки і жовчного міхура, як засіб, який легко проносить, збуджує виділення сечі і виганяє пісок і камені жовчного і сечового міхурів. В рідких випадках його приймають в народі при грудних захворюваннях.

Саму по собі цю рослину вживають в дозі 10,0-15,0 з на 1 л кип'ятку у вигляді напару. П'ють по півсклянки 3-4 рази на день.

Зовнішньо з напару цієї рослини роблять примочки на рани і компреси на чиряки.

Зберігання. Зберігають у коробках, в сухому місці.


 
 

Цікаве

Загрузка...