WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Полин боже-дерево - Реферат

Полин боже-дерево - Реферат

Реферат на тему:

Полин боже-дерево

Artemisia abrotanum L. —. Боже-де-ревко (народна назва). Російська назва — боже-дерево, польська — bylica bozedrzewko.

Родина: Compositae — складноцвіті.

Напівкущова рослина заввишки 30—150 см з приємним бальзамічним запахом, особливо коли її зірвати з сонячну, суху погоду або при розтиранні в руках висушених гілочок. Стебла прямі, галузисті, голі, зісподу дерев'яніючі. Листки голубувато-зелені, зісподу притисну-то-пухнасті і тому сіруваті, нижні двічіпірчасто-роздільні

з вузенькими частками, верхні — однопірчасті, трироздільні і нероздільні, з вузькими частками. Кошики дуже дрібні, пониклі, майже кулясті, розміщені в довгих волотях. Зовнішні листочки-обгортки довгасто-ланцетні, гострі; внутрішні — оберненояйцевидні, тупуваті. Лист-ки-обгортки і черешки їх біля основи без вушок. Цвіте в серпні. В західних областях УРСР по селах культивується в квітниках. В дикому стані зустрічається на кладовищах, на сухих горбах, на схилах канав, при дорогах, на межах, в занедбаних сільських дворах тощо.

При збиранні під час цвітіння зламують гілочки; зв'язують їх пучками і висушують підвішеними або в букетах.

Пучки цієї рослини (часто в букетах з іншими рослинами) старухи вживають для обкурювання квартир, кухонного посуду, хворих тварин, обкладають ними покійників, перекладають одяг тощо.

У народному лікуванні А. аЬгоІапит Ь. має досить широке і різноманітне застосування: зубний біль (обкурювання, полоскання), простуди, ревматичні, шлунково-кишкові, інфекційні та інші захворювання, а також при білях. Приймають всередину у вигляді напару — чаю з 1—2 столових ложок подрібненої рослини на 1 склянку кип'ятку по 2—3 склянки на день. Вживається також у сумішах з іншими рослинами при ішіасі , при каменях нирок та інших ниркових захворюваннях . Вважається болезаспокійливим, протиспазматичним засобом. Запареною кип'ятком масою рослини обкладають нариви для прискорення їх визрівання. В народі особливо рекомендують цей засіб при запаленнях грудної залози. Водні гарячі витяжки з цієї рослини вживають для різних припарок, компресів, примочок, промивань. Для таких же цілей користуються і свіжими розтертими в однорідну маеу частинами рослини (листки, суцвіття). Горілчаною настойкою з полину боже-дерево користуються для втирань, в тому числі і при запаленнях надкісниці.

З потовченої рослини готують на жирах різні мазі, якими лікують рани, нариви, обморожені тканини тіла тощо. Для цієї ж мети користуються й соком, вижатим із свіжих рослин. Боже-дерево вживають само по соб: або в сумішах з іншими рослинами для різних ванн, в тому числі й при потінні ніг.


 
 

Цікаве

Загрузка...