WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Аніс, ганиж - Реферат

Аніс, ганиж - Реферат

Реферат на тему:

Аніс, ганиж

Anisura vulgare Gaertn. (Pimpinella anisum L.)t—аніс, ганиж (народна назва). Російська назва — ание;

Родина: Umbelliferae — зонтичні.

Однорічна трав'яниста рослина, що розводиться в городах і палісадниках, з округлим, вкритим коротким пушком, вгорі галузистим стеблом заввишки 30—50 см. Нижні листки цілі, з довгим черешком, надрізано-зубча-сті по краях, а верхні майже сидячі, трироздільні, з вузькими частками. Квітки дрібні з білими віночками, зібрані в 6—10-променевий плоский складний зонтик. Плоди .— двосім'янки, шорсткі. Цвіте в червні — липні. На смак сім'янки терпкувато-солодкі; запах сильний, специфічний.

Народ користується сім'янками цієї рослини., Крім сім'янок, у народі популярні аптечні анісові краплі.

Відвар з сім'янок анісу 15,0—20,0 г на 1 л води п'ють при грудних хворобах щогодини по 30—50 мл (винна чарка) як засіб, що розріджує харкотиння, і відхаркувальний та при астматичних приступах.

Такий же відвар по півсклянки 3 рази на день п'ють для поліпшення діяльності шлунка і кишечника (посилення перистальтики) як вітрогінний, сечогінний (очищає сечоводи), потогінний і жарознижуючий засіб.

Аптечні анісові краплі вживають при шлунково-кишкових захворюваннях по 3—6 крапель на грудочці цукру 2—3 рази на день. Відвар анісових сім'янок та анісові краплі вважаються в народі засобом, який збільшує кількість молока у матерів-годувальниць.

З порошку анісових сім'янок, змішаного порівну з порошком кореня (дуже отруйної рослини) чемериці білої , робили мазь: 1 частина порошкової суміші на 2 частини тваринного масла. Цією маззю змазували волосся при головних вошах.

Зберігання. Сім'янки анісу зберігають у коробках.


 
 

Цікаве

Загрузка...