WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вільха - Реферат

Вільха - Реферат

Реферат на тему:

Вільха

Alnus L.— вільха

З лікувальною метою в народі застосовується і Alnus glutinosa Gaertn.— вільха чорна, або клейка, і Alnus incana (L.) Willd.— вільха cipa, або біла. Російські назви: ольха клейкая, или ольха черная, и ольха серая, или белая; польські: olcha (olsza) czarna i olsza szara, вона ж olsza biala, вона ж olszyca. Родина: Betulaceae — березові.

Вільха—широковідоме дерево і кущ. Вільха клейка більш поширена; це дерево заввишки 5—25 м з темною сірувато-бурою, а з віком майже чорною корою. Молоді листки її дуже клейкі, старі — зверху блискучо-зелені, тупі. Росте по вогких місцях, на берегах річок і струмків, по болотах, ярах, коло джерел у лісах. Поширена скрізь.

Вільха сіра — 5—15 м заввишки з гладкою блискучо-сріблясто-сірою корою; молоді гілки і бруньки сіроповстисті, гострі або загострені, неклейкі, листки зверху голі, темно-зелені, зісподу сизо-зелені, тонковолосисті. Росте по вогкуватих лісах і берегах річок. Менш поширена, ніж попередня. Багато її на Поліссі, менше в чорноземних областях.

Збирають супліддя — "шишки", кору і листки вільх.

Шишки вільхи збирають восени і взимку, кору — навесні, листки вживають свіжими. Дехто віддає перевагу більш молодим шишкам.

При простудних захворюваннях, коли у хворого хочуть викликати піт, в народі іноді застосовують таку

процедуру: кладуть його на шар свіжого вільхового листя і накривають товстим шаром такого ж листя, а зверху рядном або ковдрою. Через короткий час людина починає потіти і пропотіває дуже сильно.

Такий метод викликання поту вважається корисним для хворих з слабим серцем і застосовується, наприклад, при гострому ревматизмі, артритах, подагрі, суглобових ревматичних болях тощо.

При тривалих поносах, при катарі товстих кишок, болях у шлунку, а також при дизентерії готують водний відвар з 50,0 г шишок на 1 л води і п'ють гарячим по З склянки на день. Дехто в цих же випадках застосовує суміші. Ось одна з них: молоді (зібрані до розтріскування) шишки вільхи змішують у рівних частинах з ко-реневищами перстача прямостоячого і коренями кршшви жалкої . Цієї суміші беруть 50,0 г на 1 л води. Намочують цілу ніч,, а вранці кип'ятять 10 хвилин. П'ють гарячим натщесерце цілу склянку, а решту за день" за 4 прийоми.

Зберігання. Шишки вільхи, зібрані наприкінці серпня, висушують і зберігають у мішках.


 
 

Цікаве

Загрузка...