WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Адоніс (горицвіт) весняний - Реферат

Адоніс (горицвіт) весняний - Реферат

Реферат на тему:

Адоніс (горицвіт) весняний

Adonis vernalis L.— адоніс (горицвіт) весняний (рослина отруйна). Стародубка, чорногірка. Російські назви: адонис весенний, горицвет весенний, желтоцвет весенний, черногорка;

Родина: Ranunculaceae — жовтцеві.

Багаторічна трав'яниста рослина заввишки 50—60,см з темно-бурим, трохи галузистим кореневищем, від якого виростає по кілька стебел. Стебла ці на початку цвітіння невисокі — 5—25 см, а потім виростають до 50—60 см; деякі з них не квітконосні. Стебла біля основи вкриті бурими листками у вигляді луски. Стеблові листки сидячі, багатороздільні на вузькі, лінійні, голі, цілокраї частки. Квітки ясно-жовті, одиночні на кінцях стебел і відгалужень, великі — до 6 см завширшки, зісподу буруваті; чашечка опушена, пелюстки довгасті, простерті. Цвіте з ранньої весни до половини травня. Росте по сухих відкритих схилах, на узліссях, на лісових луках, рідше серед чагарників (особливо любить глинисто-вапнякові грунти). Поширений у лісостеповій і степовій, особливо чорноземній, зонах; на заході — місцями.

Народ збирає всю траву під час цвітіння, часто по-хижацькому і безцільно вириваючи всю рослину з коренями.

Сушать тільки в затінку, бо народний досвід показав, що висушений на сонці горицвіт втрачає свої лікувальні властивості.

Рослина дуже популярна в народі і високо ціниться. На Волині щороку для особистих цілей народ заготовляє її тоннами. Як горицвіту, так і тирличу з кожним роком стає все менш і менш. На наш погляд, ці рослини, особливо в правобережній частині УРСР, треба взяти під державну охорону.

У народній медицині чай з напару не більше 1 столової ложки порізаної рослини на 2 склянки кип'ятку рекомендується приймати по 1 столовій ложці (максимум) і не частіше як через годину при серцевих хворобах, при нирковій водянці, гострому запаленні нирок, при задишці, набряку ніг, при інфекційних захворюваннях (тиф, грип, скарлатина тощо).

Горицвіт є важливим компонентом у суміші лікарських рослин, застосовуваних при хворобах нирок.

При нормальній роботі серця кращає і функція нирок. Не раз доводилось помічати значне збільшення виділення сечі і зникнення набряку ніг у набрякових хворих.

При гострих і хронічних хворобах нирок приймається така суміш: трави горицвіту — 4,0 г, листків мучниці — 5,0 г, березових бруньок — 3,0 г, трави хвоща —2,0 г. Суміш цю заливають 300,0 г кип'ятку, напарюють у духовці 2 години і потім на малому вогні кип'ятять 5—10 хвилин. Приймають щогодини по 1 столовій ложці; при цьому призначається молочна, безсільна дієта, постільний режим і через день ванна. Відвар адонісу і сумішей з ним скоро псується (закисає), тому його щодня заготовляють свіжим.

Зберігання. Траву адоніса найкраще зберігати в дерев'яних ящиках, викладених всередині папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...