WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Смолянка клейка - Реферат

Смолянка клейка - Реферат

Реферат на тему:

Смолянка клейка

Lychnis viseara L. (вона ж: Viseara viscosa (Scop.) Aschers., V. vulgaris Roehl., V. viseara Voss., Lychnis viscosa Scop.) — смолянка клейка. Російські назви: смолка липкая, зорька клейкая, смолевка; польські: firletka lepka, smlka.

Родина: Caryophyllaceae — гвоздикові.

Багаторічна (за іншими джерелами — дворічна) рослина з голим, клейким під вузлами стеблом, заввишки 30—80 см, вгорі темно-червоним. Прикореневі листки в розетці обернено-ланцетні, стеблові — вузько-ланцетні до лінійних. Квітки в досить густих, зближених супротивних пучках з майже цілими, пурпурно-червоними пелюстками. Утворює дернину. Цвіте з травня до серпня. Росте на лісових луках, схилах, полянах, в заростях, частіше в сухіших місцях, ніж попередня, на узліссях соснових лісів, на лісових вирубках і посадках. Стебло твердіше і пружніше в порівнянні з попередньою. Поширена повсюдно.

Від обох рослин збирають усю траву під час цвітіння.

У застосуванні обох рослин в народі е плутанина. Ту і другу рослину найчастіше вживають в одних і тих самих випадках, але в деяких місцевостях і розрізняють їх, про що нижче

Обидві рослини (з деякою перевагою смолянки) застосовуються при тривалій жовтяниці і при хворобах нирок, а також (в деяких місцевостях) як відхаркувальне при легеневих хворобах. В усіх цих випадках застосовують напар з 40,0 г рослини на 1 л кип'ятку — 3 рази на день по 1 склянці.

Зовнішньо: напаром з цілої рослини миють забруднені рани, а на чиряки, нариви, виразки і на місця, уражені коростою, роблять компреси з напару.

Деякі бабки давали жінкам напар трави з Lychnis flos cuculi L. при маткових кровотечах, при болісному місячному, незрозумілих кровотечах.

Зберігання. Траву коронарії зозулин цвіт і смолянки клейкої треба зберігати окремо в ящиках, викладених папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...