WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Бедринець - Реферат

Бедринець - Реферат

Реферат на тему:

Бедринець

Pimpinella saxfraga L.—бедринець ломикамінь, бедринка. Російська назва — бедренец камнеломка; польські: biedrzeniec pospolity, biedrzeniec mniej-szy.;

Таке ж застосування, як і ця рослина, має й інший вид: Pimpinella magna L., або Р. major (L.J Huds.— бедринець великий.

Родина: итЬеШіегае — зонтичні.

Бедринець ломикамінь — багаторічна трав'яниста рослина з більш або менш галузистим стеблом, заввишки 30-80 см, звичайно короткоопушеним, який виростає у старих рослин з косо розміщених (з залишком листків) кореневищ. Нижні листки пірчасті з надрізаними листочками; верхні стеблові майже сидячі, рідко розміщені вздовж стебла. Квітки дрібні, білі, зібрані у складні зонтичні суцвіття. Цвіте з червня до вересня, Росте на схилах горбів, по сухих луках, узліссях і полянах, на межах, у місцях більш сухих. Поширений скрізь.

P. major (L.) Huds. більших розмірів, ніж попередня рослина, неопушений, з борозенчастим стеблом. Росте в заростях, на лісових галявинах і луках. Поширений скрізь у лісових районах.

Збирають тільки корені.

У народі вживають спиртову настойку коренів при грудних хворобах, особливо при кашлі. Засіб цей добре перевірений і дуже ефективний. Вночі при безсонні від тяжкого кашлю 20 крапель цієї настойки на чайній ложці води через кілька хвилин заспокоює почуття дряпання і кашель.

Відвар з 30,0 г кореня на 1 л води п'ють при хронічних хворобах горла, при астмі; крім того, при незначному місячному і при хронічному нетравленні шлунка.

При захриплості від простуди приймають 3 рази на день по 15 бедринцевих крапель, шию обв'язують теплою хусткою і на ніч випивають напар липового цвіту, щоб пропотіти.

Зберігання. Кореневища з коренями бедринця зберігають в ящиках, викладених всередині папером.


 
 

Цікаве

Загрузка...