WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Антиоксидантний спектр та антиоксидантна потужність вітамінних препаратів і вітаміно-мінеральних комплексів для спортсменів - Реферат

Антиоксидантний спектр та антиоксидантна потужність вітамінних препаратів і вітаміно-мінеральних комплексів для спортсменів - Реферат

Рисунок 3. Індекс антиоксидантної потужності вітамінних і вітаміно-мінеральних комплексних препаратів.

і найчастіше використовуються спортсменами різних спеціалізацій – представни-ками як індивідуальних, так і командних видів спорту. Слід враховувати також і той факт, що сучасна хіміко-фармацевтична промисловість щорічно випускає на світовий спортивний ринок десятки нових, як вітамінних, так і вітаміно-мінеральних комплексних препаратів, тому логічно буде припустити, що серед них можуть виявитись і представники згаданої вище IV групи.

Результати розподілу проаналізованих вітамінних препаратів і вітаміно-мінеральних комплексів на окремі групи, згідно показника індекса їх антиоксидантної потужності, наведено у таблиці 6. Препарати, всередині кожної з трьох груп, розташовані у поступово спадаючій, за абсолютними значеннями показника індекса АОП, послідовності.

Аналіз матеріалу, вміщеного у таблиці 6 і на рисунку 3, показав, що до

Таблиця 6

Групи вітамінних препаратів і вітаміно-мінеральних комплексів

за рівнем їхньої антиоксидантної потужності (АОП)

Група І

Група ІІ

Група ІІІ

Препарати з високим рівнем

АОП

Препарати з низьким рівнем

АОП

Препарати з дуже низьким

рівнем АОП

Назва

Препарату

Індекс

АОП

Назва

препарату

Індекс

АОП

Назва

препарату

Індекс

АОП

Вітрум Енерджи

32.1

Дуовіт

10.2

Гексавіт

3.5

Супрадін

25.7

Прегнавіт

9.5

Аевіт

2.6

Теравіт

22.0

Квадевіт

9.0

Аскорутин

2.0

Активал

21.8

Ундевіт

8.3

Vitamin E-100

1.0

Оліговіт

19.6

Три-ві плюс

7.4

Піковіт

0.7

Вітакап

19.1

Комплевіт

6.4

Магне-В6

0.05

Центрум

18.4

Триовіт

6.0

Макровіт

5.5

складу І групи (група препаратів з найвищим рівнем АОП) увійшли виключно вітаміно-мінеральні комплексні препарати. Жодного з препаратів, складовими компонентами яких є тільки вітаміни (див. рисунок 1), у складі цієї групи не виявилося. Сказане свідчить про те, що серед усіх досліджених препаратів найбільш сильними антиоксидантними властивостями, за абсолютним показником індекса АОП, володіють препарати з максимально широким, як кількісним, так і якісним, антиоксидантним спектрами.

Вказаний розподіл препаратів на групи дає можливість раціонального підходу у виборі вітамінних препаратів чи вітаміно-мінеральних комплексів з метою відновлення працездатності в залежності від рівня фізичних навантажень (високі, середні, низькі), віку спортсменів, метео- і екологічних умов, ступеня психо-емоційного напруження в ході навчально-тренувального процесу або в період змагань [4,6,9,11,17].

Застосовуючи різні вітамінні препарати та вітаміно-мінеральні комплекси, з притаманними їм антиоксидантними властивостями, варто пам'ятати і про те, що, наявні в їхньому складі речовини-АО (вітаміни і мікроелементи-метали), як відомо, володіють, також, і іншими важливими біохімічними та фізіологічними ефектами, зокрема пластичними (структурними, будівельними), енерго-, нейро- та гемостимулюючими, гепатопротекторними тощо [2, 3, 13, 15].


 
 

Цікаве

Загрузка...